Tikrai dažnai pastebime, kad žmonės besirenkantys plyteles, apie jų glaistymą pamiršta arba neteikia glaistui didelės reikšmės, tačiau tai yra labai didelė klaida, kuri gali baigtis „oo… bet mano plytelės baltos, o siūlės tarp jų gavosi kažkokios geltonos…“ ir panašiai. Tokios problemos juk niekam nereikalingos, tiesa?
Būtent todėl plytelių glaisto parinkimas neturėtų būti nustumiamas į antrą planą, juo labiau kai spalvų paletė dabar neapsiriboja pasirinkimu tarp baltos ar pilkos. Rinktis galite iš visos vaivorykštės spalvų ar net blizgančių glaistų, tad ir derinimo procesas visai neturi būti nuobodi užduotis!
Klasika jau tapo baltos plytelės ir juodo (tamsiai pilko) glaisto kontrastas. Tokia paprasta idėja, o vaizdas išties puikus! Tamsi glaisto spalva ne tik maskuoja visus galimus trūkumus ar nešvarumus, bet ir išryškina geometrinę plytelės formą.
Be to ir tolesnis patalpos dekoravimas neįstatomas į griežtus rėmus. Galite laisvai rinktis tarp monochromatinės (juoda-balta) spalvų gamos, įnešti šilumos į interjerą medinėmis detalėmis ar sudėlioti norimus akcentus ryškesnės spalvos baldais ar vario/aukso spalvų metalais.
Juoda ir balta pernelyg nuobodu? Drąsiai eksperimentuokite spalvomis! Nustebsite koks skirtingas efektas gali būti sukuriamas keičiant vien tik glaisto atspalvį.
Galėtumėte rinktis šiltą, prie grindų derančią spalvą, interjerui suteikti gaivumo su mėtine žalsva, arba rinktis rafinuotą pilką spalvą.
Tikriausiai jau supratote – Jūsų galimybės visiškai neribojamos!
Tiesa, plytelių glaistas gali virsti ir tikru košmaru – ypač ant plytelėmis išklotų grindų, kur greitai renkasi purvas, tad tokiose vietose praktiškiau rinktis tamsesnį glaistą, kuris kaip jau minėjome, maskuoja nešvarumus. Tik pažadėkite, kad tamsus glaistas nebus priežastis išvis nesitvarkyti.