Terasa gali virsti tarsi papildomu kambariu, kuriame išskirtos kelios zonos – virtuvė su griliumi, valgomojo zona su pietų stalu ir kėdėmis, poilsio zona su minkštais sodo baldais ir net poilsio kampelis su supamuoju krėslu.
Specialistai pranešime spaudai pataria, kaip lengvai įsirengti šią svarbią artėjančio sezono erdvę – į kokius kriterijus verta atsižvelgti renkantis patogius ir stilingus lauko baldus.
1. Išmatuokite turimą erdvę
Visų pirma, ekspertai pataria įvertinti, kiek jūsų turimos erdvės ploto gali užimti baldai, kokiomis grupėmis juos galite sudėlioti. Išmatavus turimą erdvę, lengviau išsirinkti optimalaus dydžio lauko baldus.
Itin svarbu, kad aplink baldus dar liktų laisvos vietos patogiai praeiti ar atitraukti kėdes šiek tiek atokiau nuo stalo. Mažoje erdvėje specialistai pataria rinktis stalo su kėdėmis komplektą – jis užims mažiau vietos nei sofų ar masyvių krėslų baldai. O norint įsirengti poilsio zoną mažame balkone, išeitimi galėtų tapti sulankstomi lauko baldai.
Lygiai taip pat svarbu neišsirinkti per mažų baldų, kurie tinkamai neužpildys erdvės ir kurs neužbaigtos terasos ar balkono įspūdį. Jei nesate tikri, kiek erdvės galite skirti baldų komplektui, žinovai siūlo pasidomėti moduliniais baldais. Rinkdamiesi atskiras komplekto dalis, galėsite vis iš naujo perdėlioti erdvę kol rasite optimaliausią variantą: nuo mažo kavos pertraukėlės komplekto iki šeimos susitikimams tinkančio komplekto su kampine sofa.
Jei kuriate kelias skirtingas terasos erdves, specialistai siūlo jas atskirti natūraliais elementais – augalais ir vazonais. Rekomenduojama rinktis žalius plačialapius augalus, vazonus su auginamomis daržovėmis ar uogomis.
2. Atkreipkite dėmesį į komfortą
Lauko baldai skirti poilsiui, todėl profesionalai pataria įsitikinti, ar jums patogu juos naudoti. Kėdėms bei sofoms jaukumo ir komforto suteikia minkštos pagalvės ir pagalvėlės, tačiau nuspręskite, ar jums reikalingi porankiai. Išsirinkę staliuką su daiktų saugojimo dėže, visada turėsite vietą sudėti pledus, sofos su staliukais šonuose patogios tuo, kad gėrimai ir užkandžiai bus arčiau sėdinčiųjų, reguliuojamo aukščio stalą galima naudoti tiek valgymo, tiek poilsio metu. O tam, kad galėtumėte reguliuoti saulės kiekį kieme ar terasoje, verta pasirūpinti pavėsinėmis ar saulės uždangomis.
Anot prekybos tinklų atstovų, pirkėjai sodo erdvei taip pat dažnai ieško ramaus poilsio atributų – jie renkasi gultus, hamakus, kabamuosius krėslus bei lauko sūpynes.
„Jau ne vieną sezoną stebime elektroninėje ir fizinėse parduotuvėse augantį kabančių lauko krėslų populiarumą. Juos renkasi ne tik patogaus poilsio ieškotojai, tačiau ir stilingą erdvės akcentą norintys įsigyti klientai. Populiarūs išlieka ir hamakai – tiek tradiciniai, kabinami tarp dviejų greta augančių medžių, tiek hamakai su specialiais stovais, kuriuos įrengti nereikalingos jokios atramos“, – pristato „Senukų“ atstovė Elona Uckutė.
Anot jos, taip pat mėgstamas klientų pasirinkimas – sodo sūpynės, turinčios stogelius, tad patogiai siūbuoti galima net ir kaitinant saulei. O pasiilgę atostogų ir saulės vonių gyventojai savo sode stato paplūdimio gultus bei taip kuria vasaros kurorto nuotaiką.
3. Rinkitės žemiškas spalvas ir paprastas formas
Anot specialistų, sodo baldai naudojami ne vieną sezoną, todėl jie siūlo baldus derinti prie bendro namų stiliaus, rinktis šviesias, neutralias spalvas, kurios nepabos ilgus metus. Lengviausiai į natūralią lauko aplinką įsilieja šiltų, pastelinių atspalvių, žemės spalvų tonų baldai. O erdvei akcentus galima kurti individualiomis interjero detalėmis.
Natūraliais atspalviais pasižymi rotango vytelių baldai: nuo balintos kavos ar šviesiai rudos iki šlapio asfalto, tamsiai pilkos spalvos. Tad vyteles derindami su medžiu, sukursite klasikinį terasos stilių.
Aliuminių baldų rėmai taip pat dažniausiai būna minimalistinio stiliaus, pastelinių spalvų, o ryškumo jiems gali suteikti originalesnių medžiagų virvelinė apdaila. Derindami metalą ir tekstileną, galėsite džiaugtis moderniu stiliumi, o jei nenorite toli pabėgti nuo klasikos – galite rinktis metalo ir vytelių akcentų turinčius sodo baldus.
Norintiems įrengti išraiškingesnę lauko erdvę, žinovai siūlo ją pagyvinti keliais ryškesniais akcentais. Galima terasą papuošti šiltų atspalvių lemputėmis ar jų girliandomis, spalvingomis kvapniomis žvakėmis, ryškiomis vazomis, raštuotomis pagalvėlėmis ar kitais dekoro elementais – taip erdvė iškart taps gyvesnė.
4. Įvertinkite baldų patvarumą
Renkantis sodo baldus, ekspertai pataria pirmiausia įvertinti jų patvarumą – atkreipkite dėmesį, ar baldus galima naudoti atvirose erdvėse, ar jie pritaikyti klimato poveikiui. Rekomenduojama rinktis baldus, pagamintus iš tvirtų ir drėgmei atsparių medžiagų: metalinius baldus, aliuminio rėmo konstrukcijas, grūdinto stiklo stalviršius, iš sintetinio pluošto vytelių pagamintus gaminius.
Taip pat siūloma atkreipti dėmesį į audinį – rinkitės geros kokybės medžiagas, pritaikytas naudoti lauko sąlygomis.
Svarbi ir medžiagos sudėtis. Paprastai lauko baldų pagalvėlių užvalkalai gaminami iš įvairaus storio poliesterio audinio: nuo 120 iki 220 g/m2. Lauko baldų pagalvėlių audiniai yra tinkamai apdoroti – atsparūs saulės bei vandens poveikiui – neblunka dėl UV spindulių, o lietaus lašeliai nesusigeria į audinį, nuteka nepalikdami dėmių.
5. Pasidomėkite tinkama priežiūra
Tam, kad ir kitą sezoną lauko baldai atrodytų lyg nauji, svarbu juos tinkamai prižiūrėti. Šiuolaikinių lauko baldų priežiūra nesudėtinga – įprastai juos užtenka nuvalyti drėgna šluoste. Jei baldai daugiau išpurvinti ar sulaistyti, į pagalbą galima pasitelkti specialius lauko baldams skirtus valiklius.
Daugelį nuimamų pagalvių užvalkalų galima skalbti skalbimo mašinoje 30°C temperatūroje, o siekiant ilgiau išlaikyti ryškias spalvas, patartina jų nedžiovinti tiesioginiuose saulės spinduliuose.