Dažniausia klaida – per aukšta temperatūra, tačiau pasitaiko, kad pasirenkama netinkama buitinė chemija, ji naudojama per daug ar per mažai, o kartais situaciją gali pabloginti papildomos skalbimui skirtos priemonės. Skalbimui bei skalbinių priežiūrai skirtų priemonių pasiūla – viena gausiausių tarp buitinės chemijos priemonių, tad natūralu, kad tinkamas ir patinkančias išsirinkti gali būti sudėtinga.

Kaip išsirinkti tinkamiausias skalbimo priemones?

Dar drabužių, rankšluosčių, patalynės ir kitų audinių pirkimo metu svarbu atkreipti dėmesį į etiketėje esančią informaciją apie audinį – ar jį galima skalbti skalbimo mašinoje, kokia skalbimo temperatūra yra rekomenduojama bei kitą informaciją.

Svarbu, kad savo savybėmis panašūs audiniai būtų skalbiami kartu, o pagal spalvą skalbinių galima nederinti.

Renkantis skalbimo priemonę svarbu suprasti, kokia jos forma jums patinka labiausiai – skalbimo gelis, skystas skalbiklis, skalbimo milteliai ar skalbimo kapsulės.

Skalbimo klaidos – kokios jos ir kaip jų išvengti?

Norint išvengti klaidų ir nesugadinti audinių, svarbiausia yra pasirinkti tinkamą skalbimo temperatūrą ir pagal audinius parinktas skalbimo priemones bei jų kiekį.

Drabužiuose esančių dėmių netrinkite

Dėl trinties dėmė gali tapti dar sunkiau įveikiama, be to, audinys gali daug greičiau nusidėvėti.

Norint panaikinti dėmę svarbu veikti greitai – pasirinkti tinkamą dėmių valiklį ir jį ne trinti, o tepti ar naudoti pagal instrukciją.

Naudojama per daug skalbimo priemonės

Per didelis kiekis skalbimo priemonės sudaro daugiau putų, todėl drabužiai gali būti ne iki galo išskalauti, o priemonės perteklius kauptis skalbimo mašinoje ir sudaryti palankią terpę kauptis bakterijoms.

Tačiau kietam vandeniui reikia kiek daugiau skalbimo priemonės, todėl geriausia visuomet tikrinti gamintojo rekomendacijas, esančias ant pakuotės.

Netinkamai paruošti drabužiai gali sugadinti kitus kartu skalbiamus drabužius

Prieš skalbimą būtina užtraukti iki galo užtrauktukus, nes jie gali sugadinti jautresnius audinius.

Tačiau sagų užsagstyti nereikėtų – sagų kilpos gali išsitampyti ir dėl to drabužis gali nebetikti dėvėjimui.

Skalbinių minkštiklio nauda

Skalbinių minkštiklį naudokite tik tiems audiniams, kuriems jį galima naudoti – šią informaciją rasite drabužio ar kito audinio etiketėje.