Šaltuoju metų sezonu džiovinti skalbinius lauke – beveik jokių galimybių. Argi kas neštų skalbinius į kiemą, kai, tarkim, lyja? Net kai nelyja, oras gali būti pernelyg drėgnas, kad skalbiniai greitai išdžiūtų. Turint džiovyklę, net klausimo nekyla, kur išdžiovinti skalbinius, jei tai įmanoma tik namuose. Deja, džiovyklę turi ne visi, o net ir tie, kurie šį įrenginį turi, ne itin noriai jį paleidžia dėl šoktelėjusių elektros kainų.

Kad ir kaip būtų, turime sutikti, kad skalbinių džiovinimas namuose – labai įprasta praktika. Kaip tik todėl galima pakalbėti apie patalpas, kuriose galima ir kuriose nepatartina kabinti iš skalbyklės išimtų šlapių drabužių ir kitų daiktų, kad namuose neimtų augti pelėsis. Toliau – keletas patarimų, kuriuos sutiko duoti specialistas Laurence Smithas, kuruojantis valymo ir plovimo problemoms spręsti skirtą portalą „In The Wash“.

„Džiovinti skalbinius viduje nėra idealus sprendimas, kadangi šlapi drabužiai paskleidžia drėgmę, o tai puiki sąlyga pelėsiui įsiveisti. Vis dėlto teigti, kad taip daryti nesaugu, negalima, ypač jei namai gerai vėdinami. Be to, galima specialiai pasistengti, kad ore užsilaikytų kuo mažiau drėgmės“, – per pokalbį su express.co.uk sakė L. Smithas.

Asociatyvioji nuotr.

Neprošal žinoti, kad maksimalus patalpoje sukabintų skalbiniai džiūvimo laikas – 24 valandos. Jeigu procesas truks ilgiau, gali įsiveisti pelėsis arba drabužiai persismelkti specifiniu senienų kvapu.

Jeigu praėjus 24 valandoms drabužiai dar nėra sausi, džiovinti baikite džiovyklėje. Žinoma, labai rekomenduojama atsižvelgti į toliau paminėtas pastabas.

Anot specialisto, idealiu atveju drėgni skalbiniai neturi kaboti gyvenamosiose erdvėse, pavyzdžiui, valgomajame, virtuvėje arba miegamajame.

„Nedžiaukite skalbinių vonioje, kadangi šioje patalpoje ir taip prisikaupia drėgmės ir didinti jos koncentraciją ore labai nepatartina. Negana to, vonioje skalbiniai džius daug ilgiau negu bet kur kitur, kadangi ten, kaip jau sakyta, drėgna“, – įspėja L. Smithas.

„Puiku, jei namuose yra specialiai skalbinių džiovinimui skirta patalpa. Tai gali būti koks nors atskiras, beveik nenaudojamas kambarys arba vieta garaže.“

„Skalbinius kabinkite ant pastatomos arba prie lubų ar sienos tvirtinamos džiovyklos. Ji turi būti pastatyta arba pritvirtinta specialiai tam tikslui skirtoje patalpoje arba kambaryje, kuriame būnama labai retai. Tai gali būti net svetainė.“

Skalbinių džiovinimas

„Tokiu atveju neteks patirti drėgmės poveikio, kol skalbiniai džius, be to, uždarius negyvenamos patalpos duris, iš jos neišeis šiluma. Norint sukurti oro cirkuliaciją, galima atidaryti langą.“

Deja, gyvenant mažame bute, nelieka jokios kitos išeities, kaip tik džiovinti skalbinius gyvenamosiose erdvėse. Tokiu atveju reikia pasistengti pastatyti džiovyklą kuo arčiau šilumos šaltinio, kad skalbiniai greičiau džiūtų, ir, jeigu tik įmanoma, uždaryti kambario, kuriame jie sukabinti, duris.

Tuos, kuriuos vilioja idėja sudžiauti skalbinius ant radiatorių, specialistas įspėja taip nedaryti.

„Nedžiaukite šlapių daiktų tiesiai ant radiatoriaus, nes vanduo ims garuoti ir patalpos oras labai pridrėks“, – sako L. Smithas.

Tikrai patartina investuoti į prie lubų montuojamą džiovyklą, neužimančią vietos ant grindų ir visiškai nepastebimą, kai nėra naudojama.

Jei norisi, kad skalbiniai išdžiūtų kuo greičiau, verta įsidėmėti toliau pateiktus patarimus.

Visų prima, skalbimą skalbyklėje reikėtų baigti intensyvaus sukimo ciklu, per kurį iš skalbiamų daiktų pavyks pašalinti maksimalų vandens kiekį.

Jei skalbsite mažesnėmis partijomis, skalbinių bus mažiau ir kabinant juos ant džiovyklos pavyks palikti tarpus. Pagerėjus oro cirkuliacijai, džiūvimo laikas automatiškai sutrumpės.

Kol skalbiniai džiūsta, patartina laikyti įjungtą oro sausintuvą: jei taip padarysite, džiūvimo trukmė tikrai sutrumpės.

Pagrindinė oro sausintuvo paskirtis – sumažinti patalpos oro drėgmės lygį, todėl kai kurie žmonės naudojasi šiais įrenginiais, kad pavyktų išvengti dėl drėgmės kylančių problemų, tokių kaip pelėsis.

Vis dėlto oro sausintuvas pasitarnauja ir kitaip. Pavyzdžiui, jis efektyviai padeda džiovinti skalbinius. Kartais net kyla klausimas, kas labiau apsimoka – investuoti į džiovyklę ar įsigyti oro sausintuvą.

Minėtina, kad daugelio modelių oro sausintuvai turi ir skalbinių džiovinimo funkciją, ganėtinai paspartinančią skalbinių džiūvimą. Nustačius skalbinių džiovinimo režimą, sausintuvo leidžiama oro srovė suintensyvės, be to, prietaisas veiks visu galingumo ir nepertraukiamai – neišsijungs praėjus kuriam laikui.

Siekiant maksimalaus efekto, skalbinius reikia išdžiauti kuo mažesnėje patalpoje, o oro sausintuvą pastatyti po džiovykla arba šalia jos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)