„Pirmomis savaitėmis susidūrėme su didesniu gyventojų nepasitikėjimu, šiuo metu daugelis jau yra girdėję, kad prisidedame prie viruso stabdymo laiptinėse. Tiesa, ir dabar ne visada paprasta prisibelsti į tas laiptines, kurios yra ne mūsų įmonės administruojamuose namuose. Žinoma, didžioji dalis gyventojų labai geranoriški, sąmoningi, palaiko ir supranta dezinfekcijos svarbą jų pačių sveikatai“, – pasakojo Karolina Žukovskaja, valymo vadybininkė.

Anot jos, visų pirma gyventojai domisi, kas mokės už dezinfekavimo paslaugą. Sužinoję, kad pilna laiptinės dezinfekcija atliekama neatlygintinai, bendradarbiaujant su Sveikatos apsaugos ministerija ir Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, gyventojai smalsauja, kuriam kaimynui nustatyta koronaviruso infekcija.

„Tokios informacijos nežinome ir mes patys – Nacionalinis visuomenės sveikatos centras mums nurodo tik namo adresą ir laiptinę. Kas rytą gauname informaciją apie naujus namus, į kuriuos vykstame operatyviai, veikiame tuo pačiu greičiu kaip avarinė tarnyba“, – pasakojo K. Žukovskaja.

Jau 262 laiptinių skirtinguose Lietuvos miestuose dezinfekavę įmonės specialistai neretai susiduria su kliūtimis pačiose laiptinėse. Dezinfekcijai kelią pastoja ir laiptinėse sustatyti seni baldai, dviračiai, ir... Svogūnai, kitos daržovės, įvairūs maisto produktai. „Bendrosiose patalpose laikyti maisto produktų nerekomenduojama ne tik šiuo metu, siaučiant koronavirusui“, – teigė K. Žukovskaja.

Ji pastebi, jog specialiais kostiumais ir įranga „ginkluotų“ specialistų baiminasi šunys, todėl keturkojų augintinių prašoma apsaugoti juos nuo susitikimo.

Gyventojai, kurių laiptinės dezinfekuojamos, taip pat domisi, ar dezinfekcijai naudojamos priemonės yra saugios, kiek laiko po dezinfekcijos galima eiti į laiptinę.

„Laiptinių dezinfekcijai naudojamos priemonės kenkia virusui, bet ne žmonėms. Naudojame išimtinai saugias ir kokybiškas, sertifikuotas antivirusines priemones. Jos yra be papildomų kvapų, nesukelia alergijų. Vykstant dezinfekcijos procedūrai, geriau likti namuose, tačiau pasibaigus dezinfekcijai, jau po kelių minučių visiškai saugu būti laiptinėje“, – teigė bendrovės direktorius Mindaugas Genys.

Anot jo, šiuo metu pavojingų laiptinių antivirusinei dezinfekcijai jau sunaudota 1,5 tonos sertifikuotų dezinfekavimo priemonių. Vienos laiptinės pilnai dezinfekcijai prireikia nuo 3 iki 9 litrų dezinfekcinio skysčio, o pati procedūra trunka apie 30-40 minučių.

Pilna antivirusinė dezinfekcija nemokamai atliekama tose laiptinėse, kurių gyventojams diagnozuota COVID-19 liga. Jos metu specialiais kostiumais ir įranga aprūpinti profesionalai sertifikuotais biocidiniais preparatais pilnai išpurškia bendrojo naudojimo patalpų paviršius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (65)