Siekdama išsiaiškinti galimą karantino įtaką daugiabučių renovacijai, agentūra atliko rangovinių organizacijų, šiuo metu įgyvendinančių daugiausiai daugiabučių atnaujinimo projektų, apklausą, rašoma pranešime žiniasklaidai. Apklausos rezultatai išryškino kelias esmines renovacijos proceso tendencijas, susiformavusias ar dar besiformuojančias karantino metu.

Pagrindinė ir svarbiausia tendencija – karantinas daugiabučių renovacijos nesustabdė – didžioji dalis projektų sėkmingai įgyvendinami.

„Karantinas renovacijos tikrai nesustabdė – 80 – 90 proc. mūsų turimų objektų yra gyvybingi, juose vyksta darbai. Tiesa, su problemomis susiduriama keičiant langus ar santechniką, t. y. tuomet, kai reikia patekti į vidų – nors dirbame laikydamiesi visų Valstybinės darbo inspekcijos rekomendacijų atliekant renovacijos darbus karantino metu, tačiau gyventojai vis tik šiandien dar prisibijo įsileisti į butus,” – teigia Andrius Gudaitis, šiuo metu daugiausiai renovacijos projektų įgyvendinančios įmonės “Žilinskis ir Co” Renovacijos departamento direktorius.

Tai, jog didžiojoje dalyje daugiabučių renovacijos objektų sėkmingai vyksta atnaujinimo darbai patvirtino ir UAB “Aukstata”, UAB “Statkorpas”, UAB “Norvila” bei kitų įmonių, šiuo metu įgyvendinančių 10 ir daugiau renovacijos projektų, vadovai.

Kita svarbi dabartinės renovacijos rinkos tendencija – pastaraisiais mėnesiais išaugusi darbo jėgos pasiūla. Visi kalbinti įmonių vadovai tvirtino, kad šiuo metu su darbo jėgos trūkumu jau nebesusiduria.
„Su statybininkais šiandien problemų nebėra – nemažai lietuvių darbininkų grįžo iš užsienio šalių, kasdien sulaukiame skambučių ir prašymų priimti į darbą,“ – tvirtina A. Gudaitis.

BETA vykdytos apklausos duomenimis, didžiausia problema, su kuria karantino metu susiduria rangovinės organizacijos – statybinių medžiagų trūkumas.

„Atskiri darbai stoja dėl medžiagų trūkumo. Ne maža dalis apdailos medžiagų gaminamos Italijos, Ispanijos gamyklose, kurios neveikia jau keletą mėnesių. Be to, sutrikusi ir visa logistikos grandinė, tad, natūralu, kad atskirų projektų įgyvendinimas gali užtrukti,“ – tvirtina Vitas Stulgė, įmonės „Aukstata“, šiuo metu turinčios 11 daugiabučių renovacijos projektų, direktorius.

Pasak “Žilinskis ir Co” atstovo, jų įmonėje situacija panaši – remiantis iš tiekėjų gauta informacija, kad kai kurios apdailos medžiagos gali vėluoti 3 – 4 mėnesius, bandoma ieškoti alternatyvų, t.y. analogiškų medžiagų, kurios galėtų būti pristatytos greičiau.

„Remiantis agentūros vykdytos apklausos rezultatais, galima teigti, jog karantinas daugiabučių renovacijos rinkai ilgalaikių neigiamų pasekmių neturėtų sukelti. Bent jau remiantis dabartinėmis rinkos tendencijomis. O vertinant trumpalaikėje perspektyvoje, tikėtina, jog dalis projektų gali vėluoti dėl karantino metu sutrikusios medžiagų gamybos/tiekimo rinkos,“ – teigia Valius Serbenta, Būsto energijos taupymo agentūros direktorius.

Valius Serbenta

Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, nuo 2013 m. šalyje atnaujinta beveik 2500 daugiabučių, investicijos siekia apie 700 mln. eurų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)