Rengdami išsamius būsto apdailos projektus mažiau patyrę interjero dizaineriai dažnai pagrindinį dėmesį skiria būsto estetikai, stiliui, o patalpų inžinerines sistemas – elektrą, gaisro apsaugos sistemą, vėdinimą, šildymą (ypač jei jis grindinis) – palieka šiek tiek nuošalyje, teigiama pranešime spaudai.

Robertas Grigalis, įmonės „Eika“ projekto valdymo departamento vadovas pataria daugiau dėmesio skirti buto apdailos projekto nagrinėjimui ir būtinai jį aptarti ir su statybų inžinieriais, išklausyti jų patarimų.

„Jei norima pakeisti pertvarų išdėstymo planą, didinti ar mažinti buto patalpas – tai gali turėti neigiamos įtakos tiek vėdinimo, tiek ir šildymo sistemoms. Jei buto dizaineris rekomenduoja įrengti nišas buto sienose, kurios riboja butą su koridoriumi ar gretimu butu – tikrai sumažės minėtų sienų garso izoliacinės savybės“, – teigia ekspertas.

Apdailos meistrams suteikite daugiau informacijos

Būsto pirkėjai, pasirašydami sutartį, įsipareigoja vadovautis ir jos priedu Turto apdailos taisyklėmis, taip pat jiems perduodamos įvairios bute įrengtos įrangos instrukcijos, aprašymai, specifikacijos.

„Kiekvienas perduodamas dokumentas ar instrukcija yra svarbi atliekant būsto apdailą, todėl būsto pirkėjams rekomenduojame jas perduoti rangovams. Tuomet jie sužino, kaip veikia elektros ar šildymo sistema, rekuperatorius, įrengta vamzdynų sistema. Meistrams susipažinus su buto įranga, apdaila atliekama sklandžiau ir šeimininkams tenka mažiau mokėti už nenumatytas klaidas. Deja, bet jos neretai pastebimos jau pabaigus apdailos darbus“, – pasakoja R. Grigalis.

Jis pataria būsto šeimininkams atidžiai rinktis ir apdailos darbų rangovus, kiek įmanoma įvertinti jų kompetencijas. Pasitaiko tokių atvejų, kad, atjungus esantį prietaisą, nebesugebama jo prijungti, ar sukomutavus kištukinius lizdus ir jungiklius, pusė jų tiesiog neveikia.

Pasidomėkite, kokia įranga yra bute

Prieš pradedant apdailos darbus būsto šeimininkui patartina pasidomėti ir su pardavėju išsiaiškinti, kokia įranga įmontuota jo bute, kaip veikia inžinerinės sistemos, įrenginiai ir tik tada įsileisti būsto apdailos meistrus.

Dažnai manoma, kad butų apdailos meistrai viską išmano, deja, ne visada taip būna. „Iš pardavėjo gautą informaciją apie bute sumontuotas inžinerines sistemas ir įrangą perduokite buto apdailos meistrams. Būkite reiklūs – perimdami savo butą iš pardavėjo būtinai reikalaukite išaiškinti visų inžinerinių sistemų ir sumontuotų įrenginių veikimo principus“, – teigia ekspertas.

Ekspertai pastebi, kad būsto savininkams gali pasitaikyti ir tokių situacijų, kai bute sumontuota ir jam perduota įranga apdailos meistrų demontuojama, o po to, blogai sumontavus, ji tiesiog neveikia ar veikia blogai.

„Būna atvejų, kai įranga sugadinama, užteršiama dulkėmis ar netgi pakeičiama į paprastesnę būsto apdailos metu. O naujakurys apie tai nieko nežino, nes nesidomėjo ir nesigilino, kas įrengta jo bute, kaip tą įrangą eksploatuoti tiek vykdant apdailos darbus, tiek ir po to“, – pasakoja statybų specialistas.

R. Grigalis pataria nesidrovėti ir apie inžinerines sistemas klausti pardavėjo – tai nekainuoja, o gauti atsakymai padės išvengti bent dalies nemalonių situacijų tiek atliekant būsto apdailą, apdailos darbų metu, tiek ir jau gyvenant bute.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)