Didžiausia dalis (47 proc.) kaminą turinčių šalies gyventojų jį valo vieną kartą per metus, o 18 proc. Lietuvos žmonių – dukart per metus. Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu šių metų vasarį „Spinter tyrimų“ atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa.

„Po kelių savaičių pasibaigus šildymo sezonui privalu imtis kaminų ir dūmtraukių valymo, nes juose susikaupę suodžiai – viena dažniausių priežasčių, sukeliančių gaisrus Lietuvos žmonių namuose. Svarbu žinoti, kad kamine degimo metu nuolat susidaro suodžiai, jie kaupiasi ant kamino sienelių, atsiranda klampi derva, kuri yra labai degi. Jei į kaminą patenka ugnis, ši derva užsidega ir tuomet gaisras – neišvengiamas“, – pranešime spaudai sako draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

Tyrimo duomenys rodo, kad net 17 proc. kaminus gyvenamosios paskirties pastatuose turinčių žmonių šių įrenginių nevalo niekada.

V. Katilienė atkreipia dėmesį, kad toks visuomenės elgesys yra tiesiausias kelias į nelaimę. „Gyventojai, patys rūpindamiesi kaminais ir židiniais – juos periodiškai valydami, gali išvengti didelių nelaimių ir iki kelių šimtų tūkstančių siekiančių nuostolių. Tačiau, deja, didelė dalis žmonių, pabaigę šildymo sezoną, pamiršta įrenginius apžiūrėti, o atšalus orams skuba kuo greičiau pradėti naudotis šia įranga, todėl visiškai pamiršta apie jos valymą bei patikrinimą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad krosnių, židinių bei dūmtraukių valymo būtina imtis jau artimiausiomis savaitėmis“, – ragina draudimo bendrovės atstovė.

Jos teigimu, suodžius rekomenduojama valyti mechaniniu būdu – specialiu šepečiu užlipus ant stogo. V. Katilienė pabrėžia, kad palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai su dūmų kanalais turi būti išbaltinti, kad matytųsi įskilimai, kuriuos svarbu suremontuoti.
Draudimo bendrovės atstovė rekomenduoja kaminus ir dūmtraukius išvalyti kelis kartus per metus. Tyrimo duomenys rodo, kad vos 7 proc. Lietuvos gyventojų kaminus valo tris ir daugiau kartų per metus.

„Tinkamu dažniu kaminus valančių žmonių dalis nėra didelė, tačiau net ir vienas ar du valymai per metus yra geriau nei nė vieno. Kiekvienas išvalymas sumažina būsto gaisringumo riziką“, – kalba draudikė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, praėjusiais metais dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų šalies gyvenamosios paskirties pastatuose kilo 1224 gaisrai. Šiose nelaimėse pernai žuvo 23 žmonės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją