Drabužiai spintoje laikomi dviem būdais:

- Pakabinti ant pakabų;
- Sulankstyti lentynose, stalčiuose.

Kabinami turėtų būti šie:

- Suknelės ir sijonai;
- Švarkai, kostiumai ir marškiniai;
- Kostiuminės kelnės;
- Paltai ir kiti lauko drabužiai.

Visi kiti rūbai – lankstomi ir laikomi komodos stalčiuose ar spintos lentynose. Geriausia vertikaliai. Gali atrodyti, kad kabindami medvilninius marškinėlius ar megztinius darome jiems paslaugą. Neapsigaukime. Laikomi pakabint, tokio tipo drabužiai tįsta žemyn, praranda savo formą, išvaizdą, trumpėja jų dėvėjimo laikas.

Kabinamus drabužius ant spintos skersinio ar kabyklos patogu sugrupuoti, pavyzdžiui:

- Kostiuminės kelnės;
- Švarkai;
- Marškiniai;
- Suknelės;
- Sijonai.

Čia drabužių ilgis, svoris, atspalviai taip pat svarbūs. Pradėkite nuo ilgiausių, sunkiausių, tamsiausių. Juos kabinkite kairiau. Patys trumpiausi, šviesiausi ir lengviausi – dešiniau. Tokiu būdu atlikus išdėliojimą tos pačios rūšies drabužiai bus ne tik šalia vienas kito, bet atsižvelgus ir į kitus kriterijus, lengvai surandami bei derinami tarpusavyje.

Atkreipkite dėmesį, ar pakankamai erdvu yra tarp kabančių rūbų. Kuo mažiau vietos, tuo sunkiau išlaikyti tvarkingą audinį. Suspaustos pakabos neleis lengvai išimti reikiamo daikto. O kartais ir atrasti jį gali būti ne taip paprasta. Jei vietos trūksta, peržvelkite turimą garderobą. Gal rasite daiktų, kurie jums jau nebereikalingi. Straipsnyje „Laikas susitvarkyti spintą: kur dėti dėvėtus drabužius?” rasite vertingų patarimų.

Apgalvotas drabužių lankstymas, vienas svarbiausių tvarkingos spintos elementų. Garsioji japonų tvarkymosi konsultantė Marie Kondo, padėjusi ne vienai šeimai atrasti harmoniją ir ramybę savo namuose, atskleidė, kaip paprasta tai padaryti. Pasinaudojus patarimais, nebesinori grįžti prie senų tvarkymosi įpročių.

Lankstymo eiga:

- Lankstykite rūbus formuodami stačiakampio formą;
- Tada perlenkite beveik pusiau, palikdami šiek tiek vieną galą neuždengtą;
- Lankstant, rankomis išlyginkite audinio raukšles;
- Perlenkite dar keletą kartų, suformuodami reikiamo dydžio stačiakampį;
- Sulankstytas rūbas turi nevirsti, kad paėmus reikiamą, kiti liktų stovėti savo vietose;
- Sulankstyto rūbo aukštis turėtų atitikti stalčiaus aukštį.

Kaip lankstyti drabužius galite peržiūrėti paspaudę ČIA.

Tokiu būdu sulankstytus rūbus patogu laikyti komodos stalčiuje, spintos lentynose. Jei čia pakankamai erdvu, patogesniam išdėliojimui pasitarnaus dėžutės ar specialūs stalčių įdėklai. Vaikų drabužiams, kojinėms, apatiniam trikotažui ir pan. praktiška naudoti atitinkamus skyrelius. Dėžučių dydį pritaikykite pagal stalčių ir nešiojamus rūbus, jų kiekį.

Vertikaliai laikomi rūbai:

- Užima gerokai mažiau vietos;
- Išlieka ne tokie susilamdę;
- Padeda ilgiau išlaikyti tvarką jų laikymo vietoje;
- Užtikrina tinkamą daiktų padėtį, paėmus ne tą rūbą, patogu grąžinti jį į reikiamą vietą;
- Mažiesiems padės greičiau apsispręsti ką tą dieną vilkėti.

Pradėję taikyti šį drabužių laikymo ir lankstymo modelį, pastebėsite, kaip kasdien patogu ir greita yra susitvarkyti drabužinę. Tereikia įsiminti lankstymo principus ir kabinimo ant skersinio pagrindinius kriterijus. Nepamirškite instruktuoti kitų šeimos narių. Jų įtraukimas į kasdienius ruošos darbus gali būti ne tik naudingas, bet ir smagiai praleistas laikas.

Daugiau Tomos patarimų galite rasti @susitvarkyk „Instagram“ paskyroje.

#SUSITVARKYK ir viskas bus gerai! „Delfi Būstas“ pristato naują rubriką „SUSITVARKYK su Toma“, kurioje tinklaraštininkė, verslininkė, švarių, tvarkingų ir laimingų namų ekspertė Toma Šokelė kiekvieną savaitę dalinsis patarimais kiekvienam iš mūsų padėsiančiais namų tvarkymąsi paversti malonumu!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)