Ar pastebėjote, kad namuose atsiradus džiovyklei, juose sumažėja dulkių? Taip yra todėl, kad skalbimo metu nuo drabužių ir kitų audinių atsiskiria nedidelis kiekis audinio atplaišų. Tai natūralus dėvėjimosi procesas, kuris skalbimo metu pasišalina su nuotekomis arba lieka ant skalbinių. Kai skalbiniai džiovinami kabinant ant įprastos džiovyklės, tos audinio atplaišos pasklinda ore, ant grindų ir tampa dulkėmis.
Kai skalbiniai džiovinami skalbyklėje-džiovyklėje, pūkus nuo drabužių surenka pūkų filtras. Jei skalbyklė-džiovyklė yra be šilumos siurblio, pūkai pasišalina per nuotekų žarną į kanalizaciją. Todėl skalbiamų audinių atplaišos nebeturi galimybės virsti dulkėmis.
Skalbyklę-džiovyklę (2in1), kaip ir kitus buitinės technikos prietaisus, reikėtų reguliariai prižiūrėti. Tinkama priežiūra užtikrina ne tik kokybišką skalbyklės-džiovyklės darbą, bet leidžia palaikyti aukščiausius skalbimo bei džiovinimo programų standartus.
Kaip ir minėjau, skalbyklės-džiovyklės(2in1) yra dviejų tipų. Pirmasis – be šilumos siurblio. Tokio tipo skalbyklė-džiovyklė pūkų surinkimo filtro neturi. Pūkai džiovinimo metu nuo drabužių pasišalina per nuotekų žarną. Tokiu atveju reikalinga:
- periodinė skalbyklės priežiūra/valymas;
- būgno išvalymas drėgna šluoste;
- apačioje esančio filtro patikrinimas;
- pajungimo žarnos filtro valymas;
- savaiminis būgno išsivalymas.
Periodinis skalbyklės valymas reikalingas tam, kad išvengtume nemalonaus skalbyklės kvapo. Geriausia tai atlikti bent kartą per mėnesį, paleidžiant tuščią skalbyklę maksimaliai skalbimo temperatūrai. Jei tai nepadeda ir skalbyklėje lieka nemalonus kvapas, kuris lieka ir ant skalbinių, galima panaudoti specialias skalbyklės priežiūros priemones, kurios pilamos į skalbyklės būgną. Jų galima rasti buitinės technikos salonuose skalbyklių skyriuje. Jei yra galimybė, kiekvieną mėnesį reiktų nuvalyti gumas bei tarpus tarp gumų. Jei skalbiate rečiau, tai daryti bent kartą į ketvirtį.
Po kiekvieno skalbinių džiovinimo, rekomenduojama išvalyti būgną drėgna mikropluošto šluoste, kad jei nuo drabužių džiovinimo būtų likusių pūkų, šie nepriliptų ant naujai skalbiamų, ypač tais atvejais, kai kardinaliai skiriasi skalbinių spalvos.
Standartiškai kartą per pusmetį ar ketvirtį reikėtų atsukti apačioje esantį filtrą. Ten galima rasti ir pamestų daiktų, pavyzdžiui, monetų.
Jungimo žarnos filtriuką, būtų gerai, jei išvalytume ir nukalkintume bent du kartus per metus. Ypač tuomet, kai namuose kietas yra vanduo. Jei jis bus kalkėtas, gali sutrikti vandens padavimas į skalbimo mašiną.
Skalbyklės-džiovyklės turi ir savaiminio išsivalymo programą, kuri trunka 25 minutes. Jos paskirtis yra pašalinti likusius pūkus.
Antrasis skalbyklės-džiovyklės tipas – su šilumos siurbliu. Naujausios ir rinkoje bene pažangiausios skalbyklės-džiovyklės (2in1) turi pūkų surinkimo filtrą. Jį reikėtų valyti po kiekvieno džiovinimo. Yra ir papildomas filtriukas, kurį būtų gerai išvalyti bent kartą per mėnesį arba kartu su pūkų surinkimo filtru, po kiekvieno džiovinimo.
Skalbyklės dalis prižiūrima, kaip ir anksčiau minėta, paleidžiant tuščią įrenginį aukščiausiai temperatūrai. Skalbyklė-džiovyklė su šilumos siurbliu būgno savaiminio išsivalymo funkcijos neturi. Jos ir nereikia, nes pūkai neapvelia nei būgno, nei pasišalina per nuotekas, o kaip įprastoje džiovyklėje yra surenkami į pūkų filtrą.
Jei ieškote naujo įrenginio savo namams, žvalgykitės technologiškai pažangiausio ir paremto tvarumo principais. Jis taupys vandenį bei elektros energiją, tausos drabužius. Jei norite išlaikyti ilgaamžiškumą jau turimos skalbyklės-džiovyklės, nepamirškite ją reguliariai prižiūrėti pagal aukščiau išvardintus punktus.
Į ką atkreipti dėmesį perkant skalbyklę-džiovyklę, rasite ČIA.
#SUSITVARKYK ir viskas bus gerai!
Ankstesnius mano straipsnius apie paprastą namų priežiūrą galite perskaityti paspaudę ČIA.
Daugiau Tomos Šokelės patarimų galite rasti @susitvarkyk „Instagram“ paskyroje.