Mūsų namuose yra „Electrolux“ siurblys robotas, kuris sukasi kasdien. Kartais ir du kartus per dieną. Vieną kartą ryte, kitą – besibaigiant dienai. Savo siurbliu esame labai patenkinti, siurbia greitai ir kokybiškai, susitvarko su dviejų amerikiečių akitų plaukais.
Apžvelkime, į ką atkreipti dėmesį renkantis siurblį robotą:
Trikampė forma
Trikampė forma leidžia prieiti prie kampų bei pakraščių, manevringiau bei greičiau judėti, apsisukti mažesniame plote, o šoninis šepetėlis padeda išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas. Nereikia papildomo siurblio, su kuriuo reikėtų pereiti kambario kampus ar pakraščius prie grindjuosčių, baldų.
Galingumas
Nors rinkoje nėra vieningo mato siurblio roboto galingumui matuoti, mūsų siublio galingumo matavimas paprastas. Skaičiuojama, kiek litrų oro siurblys robotas gali įtraukti per vieną sekundę. Mūsiškio galingumas – 10 l/sek.
Didelė dulkių talpa
Ši techninė savybė svarbi tuomet, kai siurbiame didesnį plotą, turime augintinių ar daug sausainių trupinių ant žemės, kai siurbimo metu nebūname namuose ir negalime ištuštinti dulkių talpos. Mūsų siurblys turi 0.7 litro talpos dulkių konteinerį. Kai siurblys prisipildo apie tai nusiunčia pranešimą į telefone esančią aplikaciją.
Veikimo trukmė
Veikimo trukmė itin svarbus rodiklis, į kurį verta atsižvelgti renkantis robotą siurblį. Ilgesnės trukmės prireiks didesnės kvadratūros būstui ar namams, kur ant žemės yra daug kliūčių, baldų. Mūsų siurblys robotas turi tris galios lygius. Atsižvelgiant į juos, siurblio veikimo laikas yra:
MIN rėžimas - 120 min.
MID rėžimas - 90 min.
TURBO rėžimas - 60 min.
Aš pati visuomet naudoju turbo rėžimą, Su dviem amerikiečių akitomis, kurių plaukas lyg ilgo plauko kilimas, galingumas itin reikalingas. Siurblys robotas turi automatinį galios reguliavimą, pavyzdžiui, jei užlipa ant kilimo, padidina galią. Oro filtravimas - 99.9 proc.
Ar yra 3D vision
Išmani navigacijos sistema robotui suteikia dirbtinį intelektą. Mūsų robotas siurblys turi kamerą ir du infraraudonųjų spindulių lazerius. Dėl to robotas nesugadins baldų, nenuvažiuos nuo laiptų ir pan.
Struktūrinis siurbimas
Siurblys patalpą suskirsto zonomis ir ją valo spirale. Tai užtikrina greitesnį ir kokybiškesnį siurbimą. Nesiurbia to paties ploto kelis kartus. Pavyzdžiui, 12 kv.m plotą suskirtsto į tris kvadratus po 4 kv.m. Ir siurbia judėdamas nuo išorės link centro. Baigęs vieną zoną, važiuoja į kitą.
Įveikiamos kliūtys
Svarbus rodiklis, ant kokio aukščio kliūčių siurblys robotas gali užlipti: kilimas, slenkstis ar kt. Mūsų siurblys gali užlipti ir pravažiuoti per 2.2 cm kietą kliūtį ir gali siurbti kilimą, kurio aukštis 2.4 cm. Verta pasimatuoti slenksčius, minkštas dangas bei kitas galimas kliūtis. Paties siurblio aukštis yra 8.5 cm. Pagal tai galime pasimatuoti, ar jis tilps palįsti po lova, stalu ar kitais baldais.
Greitas ir išmanus įkrovimas
Pilnai siurblys pasikrauna per 2 valandas. Gera funkcija – išmanus įkrovimas. Jei siurbliui pritrūko baterijos išsiurbti visam plotui, o siurbimo liko 10 minučių, siurblys grįš pasikrauti būtent tam laikui, kiek jo reikia darbui pabaigti ir būtent į tą vietą, kurioje baigė. Ir tik baigęs darbą grįš pilnai pakrauti bateriją.
Siurbimo anga
Siurblio anga, kuri surenka nešvarumus ir šepetėlis yra maksimaliai arti siurblio roboto krašto. Tai padeda surinkti maksimalų kiekį nešvarumų esančių prie grindjuosčių ar kampuose. Privalumas, kad šepetėlis ir anga nėra tarp ratukų, kaip ir minėjau, tai padeda susiurbti daugiau nešvarumų šalia sienų ir kampų, taip pat apsaugo ratukus nuo apsivėlimo dulkėmis bei plaukais.
Ar yra Wi-Fi prijungimas ir valdymas mobilia aplikacija
Tai jau jokia naujiena, tačiau man reikalinga funkcija. Valdyti siurblį robotą nuotoliniu būdu praverčia, kai reikia ekstra siurbimo, kuomet gaunate žinią – atvyksta svečiai. Ar kai reikia pažymėti zonas, kuriose nenorite, kad siurblys siurbtų: šalia augintinių maisto, vaikų žaislų ar grindys esančių šildymo grotelių. Programoje matomas ir kambario žemėlapis, galima sudaryti net trijų aukštų žemėlapį.
Keičiami priedai
Kaip ir visus buitinius prietaisus, taip ir siurblį robotą reikia prižiūrėti. Man patinka, kad mūsų turimo siurblio priedai yra keičiami. Filtras yra daugkartinis. Gali būti nusiurbiamas ar nuplaunamas po tekančiu vandeniu. kuriuos reikėtų plauti po tekančiu vandeniu. Atgal į siurblį robotą jį galima dėti tik pilnai išdžiūvusį, kad siurblys nepritrauktų drėgmės ir nesugestų variklis. Jei filtras suplyšo, galima jį pakeisti nauju, taip pat kaip ir šepetėlius, jei šie stipriai susidėvėjo.
Ankstesnius mano straipsnius apie paprastą namų priežiūrą galite perskaityti paspaudę ČIA.
Daugiau Tomos Šokelės patarimų galite rasti @susitvarkyk „Instagram“ paskyroje.
#SUSITVARKYK, ir viskas bus gerai!