Kovą skaičiuotų miškuose gyvenančių vilkų ir lūšių apskaitos duomenys gerokai džiugesni nei Lietuvos gyventojų ir būstų surašymo - atrodo, kad abiejų rūšių gyvūnų krašte daugėja arba bent jau tikrai nemažėja, rašo „Lietuvos žinios“.
Per 400 krašto girininkijų specialistų drauge su savanoriais kovo 4 ir 9 dienomis braidė po tuomet dar gausų miškingose teritorijose sniegą, ieškojo vilkų ir lūšių pėdsakų - susirinkusieji privalėjo sniegu nuklampoti uždarą dešimties kilometrų maršrutą ir užfiksuoti nueitoje teritorijoje aptiktus vilkų ir lūšių pėdsakus. Ratu vedantys maršrutai buvo pasirinkti pagal anksčiau aptiktus gyvūnų pėdsakus, taip pat vadovaujantis nuojauta, kur šių žvėrių galėtų būti.
Generalinės miškų urėdijos Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vedėjas Petras Kanapienis „Lietuvos žinias“ patikino, kad tikslus gyvūnų pėdsakų skaičius bus paskelbtas po savaitės. Tačiau jau dabar aišku, kad lūšių pėdsakų visame krašte aptikta apie penkiasdešimčia, vilkų - keliskart daugiau.
Anksčiau gamtos apsaugos asociacijai "Baltijos vilkas", o dabar Žaliųjų judėjimui atstovaujantis gamtininkas Andrejus Gaidamavičius, kuravęs savanorių dalyvavimą skaičiuojant lūšių ir vilkų pėdsakus, abejoja apskaitos duomenų tikslumu. Esą jie neatspindės realios padėties. "Apskaitant šiuos gyvūnus dalyvavo 100 įvairių nevyriausybinių organizacijų atstovų. Daugelis jų pastebėjo, kad pėdsakų skaičiavimo metodika yra mėgėjiška, ja vadovaujantis galėjo būti suskaičiuota ir nebūtų gyvūnų", - tvirtino A. Gaidamavičius.