Pasak Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos ekologo Erlando Paplauskio, rūšys gamtoje išnaikinamos greitai, o atkūrimas reikalauja daug pastangų ir lėšų.
Aštriašnipis eršketas neseniai dar buvo įprasta mūsų vandenų (Baltijos ir didžiųjų upių) žuvis, užauganti iki 100 kg per 15–20 metų. Tačiau galbūt dėl verslinės žuvininkystės šį rūšis buvo sunaikinta. Paskutinį kartą ši žuvis pagauta maždaug prieš 30 metų Baltijos jūroje ties Estijos krantais.
Užtvankos upėse, kur buvo jų nerštavietės, upių tarša, žvejų godumas pribaigė šią rūšį. Baltijos jūroje aštriašnipių eršketų nebeliko.
Dabar Aplinkos ministerija yra patvirtinusi šios žuvų rūšies populiacijos atkūrimo programą ir Rusnės žuvivaisos įmonėje auginamos atsivežtos lervutės, o paaugusios žuvelės išleidžiamos į Lietuvos upes. Auginami ir eršketų reproduktoriai, kurie brandins ikrus vietoje. Didžiausias dabar sveria daugiau kaip 30 kg.
Lietuva yra aktyvi šios rūšies populiacijos Baltijos regione atkūrimo programos dalyvė ir jau išleido tūkstančius paaugintų žuvelių į Lietuvos upes. Tikėkimės sėkmės istorijos, kad ši rūšis atsigaus ir aštriašnipis eršketas vėl gyvens mūsų vandenyse.