„Klausiate, kas daroma ir kur galiausiai atsiduria neteisėti žvejybos ir medžioklės įrankiai? Atsakome: sunaikinami. Vakar sunaikinta: 99 tinklai, 5 medinės valtys, 144 ežerinės gaudyklės, 5 ungurinės gaudyklės, 33 bučiai, 50 palaidinių, 16 vielos strypų, 4 meškerės, 5 vėliavėlės, 8 skrituliai, 2 ledo grąžtai, 1 peikena, 2 spąstai ir kt.“, – rašo AAD.

„Departamento pareigūnai, sulaikę pažeidėją, kiekvieną paimtą administracinio nusižengimo įrankį ar priemonę užregistruoja ir saugo. Nutarimui administracinio nusižengimo byloje įsiteisėjus, konfiskuoti daiktai pirmiausia perduodami Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Konfiskuotą turtą, kurį dar galima realizuoti (tarkim, geras valtis), perima, įvertina ir realizuoja VMI, o gautos pajamos eina į valstybės biudžetą“, – departamento pranešime spaudai cituojamas Vilniaus administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus vedėjas Aidas Jakimavičius.

Pranešime teigiama, kad tie administracinių nusižengimų įrankiai ir priemonės, kurių VMI neperima, pripažįstami atliekomis ir perduodami atliekų tvarkytojams. Tai daiktai, kurių naudojimas ir apyvarta uždrausta (pvz., draudžiami žvejybos ar medžioklės įrankiai). Taip pat sunaikinami nekokybiški, menkaverčiai ar sugadinti daiktai.

„Pažeidėjai šių įrankių tikrai neatgauna. O kadangi vis sulaukiame klausimų, kas daroma ir kur jie galiausiai atsiduria, periodiškai organizuojame ir viešas naikinimo akcijas, kad galėtume ir parodyti, ir paaiškinti“, – sako A. Jakimavičius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją