„Už pasitraukimą iš žvejybos verslo skirtos išmokos suteiks galimybę buvusioms verslinės žvejybos įmonėms pakeisti veiklą. Jos galės toliau sėkmingai teikti turizmo paslaugas ar užsiimti su mėgėjų žvejyba susijusia veikla“, – sako aplinkos viceministras Kęstutis Šetkus.

Praėjusiais metais priimtos Žuvininkystės įstatymo pataisos numato, kad išmokas gavusi žvejybos įmonė privalo pasitraukti iš žvejybos verslo visuose vandens telkiniuose ir niekada nebepretenduoti gauti žvejybos kvotas. Pasitraukusių įmonių žvejybos kvotos negali būti paskirstytos kitoms žvejybos įmonėms.

Išmokos už pasitraukimą iš žvejybos verslo bus mokamos ir ateinančius dvejus metus. 2025 m. išmokoms numatyta skirti 2 mln. eurų, 2026 m. – 1 mln. eurų. 2026 m. bus mokama 80 proc. apskaičiuotos išmokų sumos. Esant didesniam nei numatyta lėšų poreikiui išmokoms yra galimybė kreiptis į Europos Komisiją dėl galimybės skirti šiai priemonei papildomų lėšų.

Pagal Jūrų strategijos pagrindų direktyvos nustatytus rodiklius Kuršių mariose žuvų bendrijos gausumo indeksas, nurodantis plėšrių žuvų gausumą, ir žuvų bendrijos dydžio indeksas, parodantis didelių žuvų gausumą, neatitinka geros aplinkos būklės kriterijaus. Žvejyba daro įtaką abiem šiems rodikliams.

Sumažinus verslinės žvejybos intensyvumą, pagerės žuvų išteklių būklė, bus patrauklesnės mėgėjų žvejybos sąlygos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Rekomenduojame
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės