1. Echolotas – būtinas atributas
Spalio mėnesį ešeriai jau būna pasitraukę iš sėklių ir daugiausia laikosi gilesnėse telkinio vietose, todėl echolotas šiuo metų laiku labai praverčia. Pasak Andrius, „ reikia įdėmiai sekti echoloto rodmenis. Ieškoti tiek žuvelių susibūrimų, tiek įdomesnės dugno struktūros. Didesniuose vandens telkiniuose verta paieškoti ir mailiaus būrelių. Dažnai paskui juos seka ir didieji ešeriai. Mažesnėse vandens saugyklose taip mailiaus vaikytis gal ir nevertėtų. Geriau atkreipti dėmesį į dugno struktūrą: povandeninių kalnelių šlaitus, akmenis, kliuvinius. Apibendrinant, galima būrų teigti, kad tokiu metų laiku didžiųjų ešerių reikia ieškoti gylyje.“
2. Subtilūs ir įvairūs įrankiai
Žinomas spiningautojas taip pat pataria naudoti įvairius žvejybos stilius ir technikas: „ Žuviai surasti rekomenduočiau džigą. Tiesa, masalo vedimas turėtų būti pakankamai lėtas, kilnojant ir traukant guminuką palei pat dugną. Pagavus kelias žuvis, galime naudoti ir dropshot sistemėlę. Rudenį taip pat sėkmingai galime naudoti „Karolinos“ tipo, tiek svarelio su šoniniu pavadėliu sistemėlę. Svarbu tik nenusistorinti valų. Kuo pagrindinis valas bus plonesnis, tuo galėsite naudoti mažesnius sistemėlių ar galvakablių svorius. Kartu meškerykočio su masalu jautrumas bus didesnis. Siūlyčiau naudoti pintą 0.4 – 0.6 (pagal japonišką klasifikaciją) storio valą.“
3. Ne patys mažiausi masalai
Andrius Urbonas, žvejodamas didžiuosius ešerius rudenį, masalų nesumažina: „ 2.5 – 3.5 colio masalai, manau, yra pats tas dydis rudeniniam ešeriui. Tokiu metų laiku derėtų pasirinkti silikoninius vilioklius, turinčius vėžiuko, varlės, dėlės formas. Spalvos taip pat neryškios: žalsvos, rusvos. Nors kartais „sudirba“ ir ryškesnės spalvos, todėl savo arsenale verta turėti ir jų. Ypač vadinamojo „chameleono“ spalvinimo.“
4. Neužsisėdėti vienoje vietoje
Andrius tvirtina: „ Niekad nesitikiu iš vienos vietos ištraukti daug „klumpių“. Trys ar du solidaus dydžio ešeriai – ir gali keisti žūklės vietą. Žinoma, čia verta sugrįžti vėliau ir galbūt sugausi dar kelis gražuolius. Tačiau jei kimba vien maži ešeriukai ir nepasitaiko nei vieno didesnio, tenka keisti žūklavietę. Dažnai surasti didieji „plėšikai“ atsiliepia iš kart. Galbūt net jų nepagauni, bet jauti kad kažkas timpt timpt kitame valo gale „kramto“ tavo siūlomą skanėstą.“
5. Geriausias oras – saulė pro debesį
Spiningautojas sako: „Na, bent jau aš dažniausiai orų negaliu pasirinkti. Važiuoju žvejoti kada tik turiu galimybę, bet jei reikėtų nusakyti idealiausią orą didžiųjų rudens ešerių žūklei – tai būtų saulė pro debesį. Rudenį vandens telkiniai jau būna nuskaidrėję, todėl skaisčiai šviečianti saulutė nebūtų pats tinkamiausias oras.“
Dėkojame Andriui už patarimus, o daugiau apie ešerių žūklę galite sužinoti www.galvakablis.lt