Stabdžio „silpnumą” būtina kompensuoti kitokiu arba, literatūriškai tariant, stangresnės akcijos meškerykočiu. Naudojant tokį spiningą, lydeka smūgio į masalą metu puikiai pasikerta pati.
Trečia, kad kontaktas su masalu ir kimbančia žuvimi būtų „kietesnis”, daugiau kaip 50 proc. tokių žūklių atveju reikėtų rinktis pintą valą. Tiesa, yra tam tikrų išlygų. Pintas valas idealiai tinka žūklei vobleriu, tačiau jei masalas – blizgė, geriau elastingesnis ir tinkamesnis įprastas valas.
Kokius masalus rinktis, jei žūklėje norima panaudoti „bėgančios žuvelės” taktiką?
Pirmoji masalų grupė – vobleriai. Bene geriausiai tinka „Minnow” tipo, t. y., cigaro formos, gana ilgi (10-15 cm) masalai. Jiems pirmenybė, matyt, yra numatyta „Minnow” voblerių konstrukcijoje. Šie masalai nuo staigaus trūktelėjimo labai efektingai suvinguriuoja.
Antra, ilgi vobleriai yra labai gerai pastebimas masalas, kuris jau iš tolo sudomina lydeką. Platelių ežere, spiningaujant palei kranto iškyšulio šlaitą, teko šiuo dalyku įsitikinti praktiškai. Ežere vanduo labai skaidrus, ir 4 – 5 metrų gylyje vinguriuojanti vartiklė matyti visiškai aiškiai. Atakuojanti lydeka valtyje stovinčiam spiningininkui irgi yra neblogai matoma, nes dažniausiai masalą ji atsiveja iš gelmės, o žuviai kylant vertikaliai, subaltuoja kaip pienas jos pilvas.
Pasitelkęs akinių poliarizaciją, stebėjau šlaitą, bet klasikinio „Atomo”, kuris Plateliuose laikomas nepamainomu masalu, taip ir neatsivijo jokia lydeka. Tada kilo, anot mano palydovo ir Platelių žinovo Vytauto Trusovo, šventvagiška mintis panaudoti toje vietoje normalios aukšlės dydžio voblerį, kokius amerikiečiai spiningininkai paprastai vadina „Stick”, t. y., lazda. Tokio stiliaus vobleriai labiausiai tinka žūklei palei šlaitus, nes jie mažiau, nei kiti nukrypsta nuo plaukimo ašies arba, kaip sako žvejai, blaškosi į šonus. O būtent taip veikia „Crank” arba „Shad” tipo vobleriai, tad juos sunkiau išvesti pakriaušiu ir išvengti masalo užsikabinimo.
Antra, „Stick” stiliaus vobleriai yra tos pačios „Minnow” klasės ir dažniausiai yra negiliai, tačiau palaipsniui neriantys. Žinoma, išskyrus specializuotus modelius. Kas nors gali pridurti, kad žūklei palei šlaitus turėtų tikti „Rattlin” tipo vobleriai, irgi nešuoliuojantys, kaip zuikiai, į šonus, bet juos naudojant reikia dar didesnio gylio, o palei krantų šlaitus Plateliuose dažniausiai tyvuliuoja 3 – 4 metrų gelmė.
Palei tamsų povandeninį šlaitą voblerį traukiant šuoliais, imituojančiais savotišką žuvelės spurtą, jau antruoju metimu pajutau smūgį – gelmėje sužaižaravo sidabriškas siluetas ir poros kilogramų lydeka įsikibo į masalą, kaip skęstantis į šiaudą. Tą dieną tik šitokia taktika buvo sėkminga – nei velkiavimas didelėje gelmėje, nei spiningavimas palei sėklius įvairiais masalais (sukrėmis, vartiklėmis, guminukais) buvo neefektyvus, o štai aukšlę, seliavą imituojantys 15 cm ir didesni vobleriai sugundė penkias dideles ir vieną mažą lydekas. Viena buvo dar nepaaugusi iki reikiamo dydžio…
Prasto kibimo dieną spurtuojančio masalo taktiką pabandžiau pritaikyti žvejodamas Nemune, ties Plaškiais, ir labai nustebau, kad kaip lokomotyvas įsibėgėjantį masalą duburiuose vienodai gerai atakavo ne tik lydekos, bet ir ešeriai. Po to šią taktiką, t. y., masalo traukimą tokiu tempu, kuris aiškiai rodo, kad žuvelė paniškai sprunka, ėmiau taikyti metodiškai.
Gero kibimo dienomis jis pasitvirtino fantastiškai, bet dar sykį noriu pabrėžti, kad kol kas tik du masalų tipus pritaikiau tokiai žūklei – jau minėtus „Minnow” tipo voblerius ir voblerius, kurie dabar vadinami „Knysliukais”. Tai – lašo formos agresyvaus žaismo vobleriai. Jie daug mažesni už „lazdas” yra 4 – 7 cm, bet gana greitai neria ir todėl puikiai tinka žvejoti mažose ir vidutinėse upėse. Tiksliau – palyginti nedidelėse sietuvose, kur paprastai telkiasi žuvys. Toks vobleriukas puikiai spurtuoja ir imituoja nuo bandos nuklydusią žuvelę. Taigi, šią žūklės taktiką, be jokios abejonės, galima naudoti plačiau ir bandyti ją įvairiausiomis žūklės sąlygomis.