Nors didžiąją pranešimų dalį sudaro pranešimai apie įvykius dėl sužeistų, partrenktų ar sužalotų laukinių gyvūnų, taip pat dėl laukinių gyvūnų, esančių nebūdingoje jiems aplinkoje, atklydusių į gyvenamąsias vietoves ar neišskridusių žiemoti paukščių, bene kas antrą dieną buvo gaunami pranešimai ir apie neteisėtą žvejybą.
Vilniaus gyventojai į aplinkosaugininkus kreipėsi 862 kartus, Kauno – 519, Klaipėdos – 383. Nedarbo metu gavę pranešimus apie skriaudžiamą gamtą Aplinkos ministerijos pareigūnai tirti įvykių šiemet buvo išvykę 378 kartus. 66% visų išvykimų pasitvirtino ir pažeidimus pavyko užfiksuoti, o pažeidėjus nubausti – už brakonieriavimą, aplinkos teršimą, atliekų deginimą, netinkamą nuotekų ir srutų tvarkymą, neteisėtą miško kirtimą būdraujantys pareigūnai administracinėn atsakomybėn patraukė beveik šimtą pažeidėjų.
VAAT praeitą mėnesį praplėtė bendradarbiavimo sritis su Bendruoju pagalbos centru. Nuo šiol VAAT bus nukreipiami pranešimai ir apie statinių avarijas, kurių metu užteršiama aplinka arba atsiranda tokios taršos grėsmė. Taip pat numatyta galimybė pasitelkti priešgaisrines gelbėjimo tarnybas, kai vykdomi gelbėjimo darbai, susiję su aplinkosaugos sritimi.
Aplinkosaugininkai kviečia žmones ir toliau aktyviai informuoti apie skriaudžiamą gamtą, aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai VAAT tel. (8 5) 273 2995.