Pasak Vilniaus RAAD Pranešimų priėmimo ir aplinkosauginių ekstremalių situacijų valdymo skyriaus, Pranešimų priėmimo centro, vedėjo Gedimino Markausko, dažniausiai pastebėtiems pažeidimams lieka neabejingi didžiųjų miestų gyventojai.
Vilniečiai per pirmąjį šių metų pusmetį į PPC kreipėsi 2,2 tūkst. kartų, kauniečiai – 1,5 tūkst., Klaipėdos – per 1 tūkst.
Daugiau kaip pusę skambučių (4 721) sudarė pranešimai apie sužeistus ar atklydusius į gyvenamąsias vietoves laukinius gyvūnus. Tačiau antroji sritis, dėl kurios dažniausiai kreipiasi gyventojai, kelia nerimą. Per pusmetį aplinkosaugininkai sulaukė net 683 skambučių dėl pastebėtų žvejybos taisyklių pažeidimų.
Belieka tikėtis, kad atsiradus daugiau neabejingų žmonių, brakonierius bus galima greičiau ir efektyviau pažaboti. Į žmonių skambučius budintys PPC darbuotojai reaguoja nedelsdami. Jie gautus pranešimus iš karto perduoda vietos aplinkosaugininkams. Šie vyksta patikrinti informacijos ir po darbo valandų, poilsio ar švenčių dienomis.
2017.07.10 15:56
Raudonoji linija kaista: žmonės brakonierius demaskuoja vis dažniau
(1)Kablys.lt
FOTO:
Gausėjantis pranešimų apie aplinkosauginius pranešimus skaičius rodo, kad žmonės darosi vis nepakantesni aplinkos niokotojams ir brakonieriams. Vien per pirmą šių metų pusmetį aplinkosaugininkai gavo daugiau nei 8 tūkst. gyventojų pranešimus. Deja, statistika nedžiugina nesąžiningų žvejų skaičiumi – pranešimų apie brakonierius skaičius užėmė antrą vietą.