Kaip ir kiekvienais metais, aplinkosaugininkai draudžiamoje žvejoti teritorijoje vykdys sustiprintą kontrolę. Ypatingas dėmesys bus kreipiamas į tuos upių ruožuos, kuriuose yra pagrindinės šių žuvų nerštavietės. Didžioji reidų dalis bus vykdoma savaitgaliais, po darbo valandų ir tamsiu paros metu, nes tuo metu žvejoja daugiausia žvejų mėgėjų.
Visus karšių žvejybos draudimo laikotarpiu sugautus karšius privaloma nedelsiant paleisti į tą patį vandens telkinį. To nepadariusiems gresia baudos nuo 115 iki 190 eurų kartu su žvejybos įrankių konfiskavimu. Taip pat tokiu atveju bus skaičiuojama gamtai padaryta žala – už kiekvieną neteisėtai sugautą karšį teks sumokėti 60 eurų.
Be to, aplinkosaugininkai primena, jog prieš pradedant žvejybą ir žvejybos metu visi žvejai privalo surinkti komunalines atliekas esančias 5 metrų spinduliu aplink žvejybos vietą, o baigus žvejybą jas išvežti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.
Pernai per karšių žvejybos draudimo laikotarpį įvykdyti 75 reidai per kuriuos patikrinta daugiau nei 1700 žvejų mėgėjų, iš jų – 140 asmenų surašyti administracinio nusižengimo protokolai, skirtos baudos. Taip pat 25 kartus buvo skaičiuota žala žuvų ištekliams, o bendra suma siekė apie 25 000 eurų. Tokia suma susidarė po to, kai vienam pažeidėjui teko atlyginti beveik 15 000 eurų žalą, nes žuvis jis gaudė ichtiologiniame draustinyje, o padarytos žalos dydis gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose skaičiuojamas taikant trigubą padarytos žalos apskaičiavimo bazinį įkainį.
Taip pat nuo balandžio 23 d. įsigalios draudimas žvejoti 400 m zonoje aplink Dabintos pusiasalį Kauno mariose. Tačiau nuo balandžio 20 d. jau bus galima žvejoti lydekas, taip pat žvejoti masalui naudojant žuvelę.