Apie visa tai ir pakalbėsime su ne vienerius metus Marijampolėje vaikus meškerioti mokančiu Remigijumi Bobinu.
Remigijau, kaip kilo idėja padaryti nemokamą meškeriojimo būrelį?
Na, savu laiku aš irgi lankiau panašų būrelį pas šviesios atminties šio krašto fotografą ir žveją Vytautą Žukauską ir puikiai prisimenu kiek gero šis žmogus ir jo veikla man davė, todėl manau, kad ir šio laikmečio vaikams būrelis būtų reikalingas.
Ar sulaukiate paramos iš žvejų klubų, parduotuvių?
Taip, glaudžiai bendradarbiaujame su Marijampolės žvejų klubu „EkoFishing“. Žvejybos įrankių parduotuvės taip pat mums skiria meškeriojimo reikmenų bei prizų.
Kaip vyksta pats mokymo „procesas“?
Šiltuoju metų laiku stengiuosi užsiėmimus daryti lauke, rengti įvairias išvykas prie vandens. Dažnai darau vaikams savotiškas mini varžybėles, skiriu simbolinius prizus. Tai vaikams labai patinka. Žiemą tenka visko mokytis po „stogu“ arba vykti meškerioti ant ledo.
Kas šiais laikais vaikus itin žavi meškeriojimo pasaulyje?
Tai gal norint pritraukti daugiau vaikų į šį „sportą“, panašaus lygio varžybos turėtų vykti ir Lietuvoje?
Na, manau vaikams jos labai patiktų, gal ir susidomėjusių meškeriojimu būtų daugiau.
Remigijau, kokiais žūklės būdais mokote vaikus meškerioti?
Pradžioje stengiuosi supažindinti su visais: plūdine, dugnine, spiningu, museline. O vėliau vaikai patys pasirenka, kas jiems arčiau širdies.
Ar mokote ir sportinės žūklės subtilybių?
Taip, mano tikslas yra sudominti vaikus sportine žūkle, dalyvauti su jais varžybose. Ir galbūt ateityje iš jų išaugs žinomi Lietuvos, o gal net ir pasaulio sportinės žūklės veidai.
Ar vaikai noriai paleidžia savo laimikius atgal į gimtąją stichiją?
Visko būdavo. Kai kurie pradžioje nenoriai paleisdavo, bet pirmą kart tai padarę man sakė: „Treneri, žinokite, kaip smagu paleisti“. Tai dabar jie taip daryti dar pamoko ir savo tėvus. Kai kada pastrarieji net piktinasi (juokiasi), kokias idėjas aš vaikams skiepiju...
Ar šiuo metu Lietuvoje vyksta jaunųjų meškeriotojų varžybos, gal yra kokia lyga?
Daugiausiai vyksta pavienės, žvejų klubų organizuojamos šventės ar varžybos. Tokios kaip lygos ar respublikinių varžybų, kokios būdavo seniau, mano vaikystės laikais, deja, bet nėra.
Remigijau, ar yra kokių planų ateičiai?
Su Marijampolės savivaldybės parama, tikimės gauti ir naujas patalpas būrelio veiklai, taip pat prie jaunųjų meškeriotojų ugdymo žada aktyviau prisijungti ir „EkoFishing“ klubas. Tada galbūt galėsime ir daugiau vaikų į būrelį pakviesti.
Dėkojame Remigijui už pokalbį ir linkime kuo didžiausios sėkmės ugdant jaunąją meškeriotojų kartą.