„Keliauk Lietuvoje“ Duomenų analizės ir turizmo statistikos projektų vadovė Jogilė Miežienė sako, kad skaičiai kalba patys už save.
„Bendras vaizdas, sakyčiau, iš lėto gerėjantis. Dar tų auksinių 2019 turizmo metų dar nepasiekėme – koks 70 procentų siekiama šiuo metu su pirmais septyniais šių metų mėnesiais. Galima sakyti, matosi tos suspaustos spyruoklės efektas, turistai grįžta, jų daugėja greičiau, nei prieš pandemiją buvo kasmetinis kylimas. Pavyzdžiui, lyginant su pernai, ūgtelėjom net ketvirtadaliu, tai yra 24-iais procentais. Tokio augimo kol kas nesame matę, tačiau tai natūralios tendencijos, nes anksčiau užsieniečiai negalėjo keliauti“, – sako J. Miežienė.
Pašnekovė sako, kad dažniausiai svečiai iš užsienio noriai lankosi didžiuosiuose miestuose, tačiau ne mažiau traukia kurortinės vietos.
„Šiemet nuo sausio iki liepos mėnesio sulaukėme apie 700 tūkstančius turistų. Užsieniečiai mėgsta aplankyti didžiuosius miestus. Pirmiausia atvažiuoja į Vilnių, neaplenkia ir kitų didžiųjų miestų, tarp jų – ir Klaipėdos, ir, aišku, pajūrio taip pat nepraleidžia“, – dalijasi pašnekovė.
Palangoje daugiausia ilsisi lietuviai
Paskutinėmis vasaros dienomis pajūrio perlo gatvės, viešbučiai ir restoranai ėmė tuštėti. Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Laura Taučiutė pastebi, kad kaip ir anksčiau, turizmo srautus pajūryje labiausia lemia orai, mat užsienio turistai čia vis dar užsuka gerokai rečiau, nei patys lietuviai.
Kokių šalių gyventojai užsuka į Palangą? Pašnekovė sako, kad kurortą lanko estai ir latviai, kurie giria šį pajūrio miestą.
J. Miežienė sako, kad svečiai iš Izraelio į Lietuvą atvyksta pasimėgauti SPA malonumais bei gamta, tačiau turimais duomenimis, Palanga nėra jų didžiausias pasirinkimas – dažniau lankosi Vilniuje ar Druskininkuose.