Kalėda tikina, kad šios meškos – ypatingos, nes jos esą Lietuvos valdovo Vytauto Didžiojo augintinių meškų palikuonės. O apie jas XV a. pradžioje yra rašęs net garsusis keliautojas, diplomatas ir riteris Guillebert de Lannoy savo pirmojo vizito į Lietuvą metu:
„Trakų mieste yra aptvertas žvėrynas. Jame laikomi visokių rūšių laukiniai žvėrys ir medžiojami gyvuliai, kurie veisiasi miškuose, kaip antai: laukiniai jaučiai, vadinami stumbrais, taip pat dideli arkliai, vadinami mulais, ir kiti, vadinami briedžiais. Yra ten laukinių arklių, meškų, šernų, elnių ir kitokių gyvulių“.
Kaip visada, Trakų Kalėdų egles padėjo įžiebti iš Čepkelių atskubėjęs Senelis Kalėda. Pirmoji nušvito miesto centre, prie kultūros rūmų iškilusi eglė. Šiai sidabrinei gražuolei apie 40 metų ir ją Kalėdoms padovanojo miesto gyventoja Vanda Moisevič. Įžiebta eglė apstulbino savo grožiu – juk jai apšviesti buvo panaudota daugiau nei 1 kilometras girliandų. Po to, kai medis sužibo nesuskaičiuojamomis šviesomis, primindamas garsiąją Rokfelerio centro Niujorke žaliaskarę, šventinis karavanas nusidriekė per visą miestą link pilies. Nors ėmė stipriai snigti, šokio sukūry smagiai sukosi „Solė“ šokėjos, o Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius perdavė žibintą Seneliui Kalėdai. Meras linkėjo, kad žibinto šviesa sušildytų ne tik šalia esančius, bet ir atsidūrusius toli nuo namų, kad šviesa neštų šilumą ir meilę.
Šventę vainikavo fejerverkas pilies fone, o jos eglių įžiebimas paskelbė, kad visame rajone prasideda kalėdinių renginių maratonas. Kalėdų eglių įžiebimo šventės vyks dar septyniose rajono seniūnijose, lauks gausybė renginių. Informacija apie Kalėdų renginius: www.trakai.lt, www.trakai-visit.lt, www.trakurumai.lt ir Facebook paskyrose.
Kalėdų eglių įžiebimo akimirkos Trakuose, kuriuos puošia ir Vytauto meškos, ir meilės simboliai – švytintys amalai.