„Studijų projektui turėjome rasti problemą ir dizaino priemonėmis kurti teigiamus pokyčius. Mane domina įvairūs dalykai, mėgstu skirtingas veiklas, pavyzdžiui, šiuo metu, be dizaino darbų, dar mokau olandų kalbos ir kuriu muziką, todėl ir dabar norėjau įgyti kuo įvairesnės patirties ir siekiau bedradarbiauti su realia organizacija, prie kurios vykdomos veiklos galėčiau prisidėti.“
Idėja kalbėti apie senjorų vienišumo problemą autorei gimė, kai ją su drauge sustabdė pensininkė ir paprašė padėti įkalne užsinešti pirkinių krepšį. Merginoms buvo sunku patikėti, kad beveik nevaikštantis žmogus tokį sunkų krepšį sugalvojo nešti pats. „Susimąsčiau, kaip keista, kad užduotis, kuri jaunam žmogui yra paprasta – parsinešti pirkinius – senam vienišam žmogui tampa sunkiai įgyvendinama. Ši problema atrodo taip nesudėtingai išsprendžiama – tereikia suvesti šias dvi amžiaus grupes – jog net kyla pagunda patikėti, kad jos nėra… Bet ji egzistuoja, ir kai kam labai skausmingai. Nutariau pasidomėti, ar Lietuvoje yra daug organizacijų, kurios užsiima jaunimo svanoryste su senjorais, ir buvau maloniai nustebinta.“
Prasidėjus bendradarbiavimui su Lietuvos maltiečiais autorei tapo aišku, kad kuriamas produktas turėtų būti šmaikštus, nes tokio pobūdžio komunikacijos trūksta kalbant apie senjorų vienišumo problemą. „Juokas man yra vienas svarbiausių dalykų gyvenime, visada ieškau progos pasijuokti ar palinksminti aplinkinius. Tokių momentų yra per akis, nes daug dalykų mūsų kasdienybėje yra gana komiški. Neretai ir tragikomiški… Na, negi ne absurdiška, kad išmintingiausia mūsų visuomenės dalis – senjorai – lieka vieniši ir dažnai gyvena atskirtyje? Taip neturėtų būti. Bet netgi čia, atidžiai paieškojus, galima rasti humoro“, – pasakoja autorė.
„Prisimenu Gražinos Semėnienės, Maltiečių ordino socialinės priežiūros programos vadovės, mintį, jog norint prisidėti prie teigiamų pokyčių savanoriavimas organizacijose nėra būtinas. Be savo pačių senelių galime prisiminti pradinių klasių mokytojus ar universiteto dėstytojus, kurie senyvame amžiuje liko vieni. Visada svarbu maži dalykai, tai, ką gali nuveikti dabar. Didžiausia dovana senyvo amžiaus žmogui dažnai yra bendravimas, o kalbėti nėra sudėtinga. Tai taip pat yra galimybė jaunam žmogui pasisemti išminties arba praplėsti akiratį.“
„Senjorų kronikų“ atvirlaiškius, už kuriuos surinktos aukos bus skirtos Maltiečių pagalbos veiklai vienišiems seneliams, bus galima įsigyti gruodžio 1-2 dienomis žiemos dovanų mugėje „Love Winter“, vyksiančioje viešbutyje „Pacai“ ir gruodžio 14 dieną Maltiečių sriubos mugėje Vinco Kudirkos aikštėje.