Neatlaikė stovas, nors eglutei tinkamas

Išsirinkti eglutę ir ją papuošti – malonioji pasiruošimo šventėms dalis. O štai rasti ją nuvirtusią – jau nebe taip smagu. Būtent taip nutiko portalo skaitytojai Ramintai (vardas pakeistas, redakcijai žinomas – aut.). Kaip pasakojo moteris, eglė nuvirto su visu stovu, į kurį buvo įstatyta, nors šis turėjo ją atlaikyti:

„Turime stovą, į kurį kasmet statome eglutę. Su krintančios eglutės problema susiduriame jau ne pirmą kartą, matyt, to stovo skersmuo yra per mažas. Nors ant dėžės rašoma, kad jis tinkamas eglei iki 3 metrų aukščio. Mes net tokio aukščio jų neperkame.

Pats stovas – tvirtas, pripili į jį vandens, tampa ir gana sunkus, bet eglės vis tiek neatlaiko. Anksčiau tekdavo susidurti su tokia bėda, kad nusipirktos eglutės kamieno apačia nėra lygiai nupjauta, tada ji tiesiai neįsistato. Tekdavo pasitelkti išradingumą, kaip tai padaryti.

Šiemet nusipirkome eglę, kurios apačia nupjauta gana tiesiai, ji siekia apie 2,5 metro aukščio. Įstatėme į stovą, pripylėme į jį vandens, papuošėme eglę, o ryte radome ją nuvirtusią su visu stovu.“

Nuvirtusi Kalėdų eglė

Pašnekovė sakė, kad savo situaciją po to, kai du kartus teko perpuošti eglę ir vėl rasti ją nuvirtusią, išsprendė įsigydami naują stovą. „Nusipirkome patį didžiausią ir tvirčiausią, kokį tik radome (juokiasi). Dabar eglė puikiai stovi ir nebekrenta, – dalijosi Raminta ir pridūrė niekad nesusimąsčiusi, kad į stovą įstatytą eglę dar papildomai reikėtų paramstyti:

– Iš draugų išgirdau, kad egles reikėtų parišti, stovus apdėti akmenimis ar kuo kitu sunkesniu, kad jos stabiliai stovėtų. Visada maniau, kad tie stovai būtent tam ir skirti – įstatai eglę, užverži ir nebesuki galvos. Suprantu, jei kalbėtume apie eglės įstatymą į kibirą, tuomet tikrai reikėtų pagalvoti, ką pilti, kuo apdėti, kad ji stabiliai stovėtų.“

Būdai, padedantys išlaikyti eglę stabilią

Taigi, kodėl eglutės krenta? Čia kalbame apie tuos atvejus, kai jų nenuverčia augintiniai ar vaikai. Viena priežasčių gali būti itin paprasta – medis įstatytas nestabiliai. Koją pakišti gali ir nelygios grindys. Eglutės pasvirimą gali lemti ir jos puošmenos – galbūt vienoje pusėje kabo daugiau ar sunkesnių žaislų, tad puošiant žaliaskarę būtų pravartu tai sužiūrėti.

Tinklaraščio farmhouse1820.com kūrėja sako, kad, nepaisant to, jog eglę statote į stovą ir, atrodo, ji čia saugiai sau stovės, ją vis tiek reikia papildomai pritvirtinti.

Yra tekę išgirsti ir perskaityti galybę gudrybių, kurias pasitelkia žmonės, norėdami, kad jų Kalėdų eglė stovėtų stabiliai. Vieni stovą, į kurį įstatyta eglė, apdeda akmenimis ar smėlio pripildytais maišiukais, kiti visada pariša ir pritvirtina patį eglės kamieną: pavyzdžiui, prie šalia esančios sienos – galbūt ten yra koks vamzdis, kabliukas ar pan.

Kalėdinis interjeras

Pastarąjį būdą tinklaraščio kūrėja vadina labai pasiteisinusiu – eglė stovi tvirtai ir stabiliai: „Kai pastatysite eglutę, prieš kabindami lemputes ir žaisliukus, pririškite ją prie sienos. Mes tam naudojame paveikslams kabinti skirtą vielą, bet tinka ir žvejybinė virvė ar stipresnė austinė virvelė. Suraskite lango apdailos vietą, į kurią galėtumėte įsukti kabliuką. Apvyniokite vielą aplink medžio kamieną ir pritvirtinkite ją prie kabliuko. O tada jau ramiai puoškite.

Tiesa, eglę galima pritvirtinti ir tada, kai ji jau yra papuošta. Tik būkite atsargūs, nes dėl ant jo kabančių žaisliukų medis gali labiau svyruoti.“

Ką reikia žinoti apie stovus?

Pasitaiko ir tokių atvejų, kai įsigijus ir namo parsivežus eglę paaiškėja, kad jos kamieno apačia yra per stora arba per plona turimam stovui. Tada per storą tenka pjauti, o per ploną įstačius į stovą kuo nors apkaišioti, siekiant, kad medis stovėtų stabiliai. Šioje vietoje tenka pasitelkti fantaziją, paieškoti tvirtų medžiagų daiktų ar detalių, kurias būtų galima įsprausti. Kai kurie sako, kad virtuvėje, sandėliuke ar garaže neradus nieko tinkamo, visada galima pasižvalgyti vaikų kambaryje – pasirodo, kartais puikiausiu sprendimu gali tapti tiesiog lego kaladėlė.

Vis dėlto, kad nereikėtų vargti įsigijus eglę, ieškoti keisčiausių sprendimų, kaip ją tvirtai įstatyti, eglių stovų gamintojai pataria atidžiai išsirinkti stovą ir įsigyti tokią eglutę, kuri jį atitiktų.

Kaip rašo thespruce.com, pirmas darbas – išsirinkti stovą, tad prieš jį perkant reikėtų apsvarstyti, kokio dydžio eglę norite statyti namuose. Antras svarbus dalykas – eglės aukštis ir kamieno storis. Jie turi atitikti turimą stovą, o eglutę reikėtų rinktis ne aukštesnę, nei ant stovo pakuotės nurodytas jos aukštis.

Kalėdų eglės stovas

Kalbant apie pačius stovus, jų pasirinkimas – išties nemažas. Tinklaraščio blog.fantasticservices.com kūrėjai sako, kad labiausiai paplitusios dvi stovų rūšys – metaliniai ir plastikiniai:

„Metaliniai stovai pasižymi didesniu patvarumu ir stabilumu, ypač, jei medis didesnis. Taigi, jei renkatės tokį stovą, įsitikinkite, kad jis turi gumines kojeles, jog sukibtų su grindimis ir neslidinėtų. Paprastai jie turi vandens rezervuarą, kuris yra būtinas, kad gyva Kalėdų eglutė būtų drėkinama.

Plastikiniai stovai paprastai yra lengvesni ir lengviau valdomi. Tačiau juos geriau rinktis mažesnėms eglėms, nes didesniems medžiams jie neužtikrina stabilumo.“

Renkantis stovą patariama atkreipti dėmesį į tokias savybes kaip vandens rezervuaras ir tvirta konstrukcija. Taip pat svarbus ir pagrindo tipas – platesnis užtikrina geresnį stabilumą, o siauresni gali pasvirti ir neatlaikyti medžio.

Stovą rekomenduojama rinktis su reguliuojamais varžtais ar virvėmis, kurie būtini kamienui pritvirtinti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją