Pirmoje vietoje – Molėtų eglutė
Net 44 proc. visų Jūsų balsų surinko Molėtų eglutė ir nušlavė visiems kitiems miestams kalėdines nosis.
Molėtuose Jaunimo aikštėje sužibusi pagrindinė miesto Kalėdų eglė – tradicinė ir vietinė, mat toli žaliaskarės ieškoti nereikėjo – ji čia ir auga. Priešingai nei ankstesniais metais, šiemet Molėtų eglė papuošta netradicinėje vietoje dėl vykstančių savivaldybės pastato renovacijos darbų, kurie lėmė, kad šventę teko perkelti. „Kai viską apgaubia žiemiška tamsa ir ramybė – Molėtuose ant žemės nusileidžia dangus. Ar gali būti kitaip tūkstančių žvaigždžių ir šimtų ežerų krašte? Jei kada nors svajojote pasupti kojas, atsisėdę ant mėnulio krašto – prašom! Mat šalia eglės nukritęs Mėnulis ne tik kviečia atsisėti, bet ir vos prisėdus – pasiklausyti šventinių melodijų. Molėtuose aštuntus metus iš eilės miestiečius ir miesto svečius taip pat pasitinka Eglučių alėja, kurioje galima sutikti keliasdešimt žaliaskarių.
Antroje vietoje – Širvintų eglutė
23 proc. skaitytojų balsų surinko ir antroje vietoje yra Širvintų eglė, kuri kartu su jaukiu nameliu ir daugybe kalėdinių dekoracijų atsidūrė milžiniškame, net 10 metrų aukščio ir 11 metrų pločio, pasakiškame, skaidriame ir be galo žėrinčiame sniego rutulyje, kuris atrodo tarsi iš vaikystės prisiminimų. Pagrindinės Širvintų miesto Kalėdų eglės projektą įgyvendinančios „Švenčių studija“ vadovė Jolanta Turaitė džiaugiasi, kad iš karto po praėjusių Kalėdų jos sumanyta „Sniego rutulio“ idėja patiko Širvintų miestui ir ji buvo realizuojama būtent Širvintose. Širvintų Kalėdų eglė sniego rutulyje yra į šiltus vaikystės prisiminimus apie magišką kalėdinį laikotarpį nukeliantis projektas. J. Turaitė neslėpė, kad techniškai tai yra pakankamai didelė ir sudėtinga konstrukcija, kuri pradėta gaminti dar šių metų vasarį.
Trečioje vietoje –Telšių eglutė
Trečioje garbingoje vietoje, surinkusi 6 proc. balsų, įsitaisė Telšių meškutė.
Telšiai, suspindėję šviesomis, pasipuošę šypsenomis bei skambant muzikos garsams, šventiškai pasitiko Kalėdų laikotarpį ir minėjo savo 233-ąjį gimtadienį. Į Turgaus aikštę šiemet sugrįžo visų pamilta didžiausia Lietuvoje meškutė, savo letenose laikanti nuostabią miesto eglutę. Čia įsikūrė ir Kalėdų senelio ambasada.
Ketvirtoje vietoje – Varėna ir Pasvalys
Po 4 proc. surinkusios ketvirtą vietą užėmė Varėnos ir Pasvalios eglutės.
Varėnos mieste sužibo nuostabaus grožio žaliaskarė, padabinta šimtais lempučių bei lazeriu graviruotais veidrodiniais žaislais. Šiemet eglė ypač įspūdinga – net ir be gausių papuošimų džiugina akį ir širdį savo natūraliomis kerotomis šakomis bei nuostabia laja. Šią gražuolę miestui padovanojo Kazys Sukackas su šeima, už ką nuoširdžiai dėkoja visa bendruomenė. Pasirinkta puošybos tema M. K. Čiurlionio atspindžiai, o šūkis „Atrask Čiurlionį savyje“. Tai kvietimas kiekvienam atrasti kūrybiškumą, vidinę ramybę ir džiaugsmą, įkvėptą mūsų žymiojo dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio kūrybos. Jo darbai, kupini gilios emocinės išraiškos ir simbolizmo, todėl ir eglės bei miesto papuošimai kupini jo simbolikos, kviečiančios pažvelgti į save ir pasaulį kitaip – per meną, muziką ir gamtos grožį.
Pasvalio miesto šių metų eglė džiugina natūraliu grožiu, o taip pat ir originaliais papuošimais – ji dekoruota rankų darbo meduoliais, žaismingais kalėdiniais žaisliukais ir apgaubta žėrinčiomis šviesomis. Greta eglės įsikūrė pasakiški meduoliniai nameliai, kurie sukūrė tikrą žiemos pasaką, kviečiančią miestiečius ir svečius mėgautis šventine atmosfera. Kaip ir kasmet Eglės puošimo idėjos sumanytoja Pasvalio kultūros centro dailininkė Violeta Titaitienė. Jos unikalios rankų darbo dekoracijos jau tapo Pasvalio eglės puošybos tradicija. Šiemet prie darbų prisidėjo ir „nykštukai“ – mažieji Pasvalio kultūros centro pagalbininkai, kurie kartu gamino dekoracijas ir prisidėjo prie eglės puošimo.
Penktoje vietoje – Kėdainiai ir Joniškis
Į penketuką pateko 3 proc. surinkusios Kėdainių ir Joniškio eglutės.
Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje vietinius džiugina naūrali Kalėdų eglė,papuošta varpeliais, oficialiai į miestą atgabenusi kalėdinę dvasią. Kalėdos, sako Kėdainių rajono savivaldybė, – ypatingas ir stebuklingas laikotarpis. Tai didelio džiaugsmo šventė, kuriuo dalijamės, sveikindami vieni kitus. Tai širdies įvykis, vilčių išsipildymo šventė, liudijanti, kad pasaulis – tai ne absurdo teatro vieta, bet planeta, kurioje įsikūnijo Meilė. O kokios Kalėdos be šventinę dvasią garantuojančios žaliaskarės? Kėdainių Knypavos Rinkos aikštėje taip pat ir vėl išdygo jau tradicija tampantis Kalėdinių eglučių parkas.
Šiaurės Lietuvos širdyje, Joniškyje, spindi magiška ir miesto istoriją menanti natūrali kalėdinė eglė. Šiemet joniškiečių eglutė ypatinga – jos puošyboje dominuoja šviečiančios angelų, žibintų ir širdžių dekoracijos, kurios perduoda svarbią žinią: „Namai yra ten, kur širdis“. Šiaurės Lietuvos širdimi vadinamas Joniškis kviečia ne tik pajusti šventinę nuotaiką, bet ir šventinį laikotarpį praleisti su artimaisiais, prisiminti vaikystės akimirkas ir kartu kurti naujas šventines akimirkas. Magiškos miesto erdvės ir kalėdinis miesto parkas suspindo švytinčiomis burbulų girliandomis ir šviesų instaliacijomis, o ypatingo grožio erdvėms suteikia ugdymo įstaigų bendruomenių kurti balti angelai, simbolizuojantys gerumą ir bendrystę. Šiais rankų darbo kūriniais pasipuošė visas Joniškio miestas, primindamas miesto svečiams, kad adventinio laikotarpio esmė slypi mūsų pačių širdyse.
Šeštoje vietoje – Kupiškis, Lazdijai ir Ukmergė
2 proc. surinko Kupiškio, Lazdijų ir Ukmergės Kalėdinės eglutės, kurios dalijasi 6 vieta.
Šiais metais eglutės Kupiškyje eglės įžiebimo ceremonijai ruoštasi itin atsakingai: Kupiškio miesto aikštė atspindi žvelgimą į ateinančius metus – Kultūros baroko metus. Pagrindinė puošybos idėja paremta M. K. Čiurlionio zodiako ženklų interpretacija, suteikiant miesto aikštei magišką ir simbolinę prasmę. Prabangios dekoracijos, įmantrūs ornamentai ir elegancija sukūrė išskirtinę atmosferą, kviečiančią pasijusti tarsi istoriniame pokylyje. Visi, kurie prisidėjo prie puošybos, siekė, kad miestas atspindėtų šventinę dvasią ir taptų jaukus visiems apsilankiusiems. Kupiškio Kalėdų eglutė, simbolizuojanti draugystę ir šviesą, šiais metais tapo išskirtiniu kūrybos ir kultūros akcentu – eglė papuošta floristų rankų darbo žaisliukais. Aikštės ir eglutės dekoracijomis rūpinosi Tarptautinė floristų komanda, kuri į miestą įnešė unikalios kūrybos ir profesionalumo dvelksmą, paversdama Kupiškio šventinį laikotarpį nepaprastai ypatingu.
Lazdijuose Nepriklausomybės aikštėje sužibo pagrindinė miesto eglė. Lyg iš dangaus nusileidusi eglė karalienė, papuošta stilizuotais perlais, apsijuosusi žvaigždžių skraiste, kvietė visus pajusti dangaus ir šviesos kupiną Kalėdų dvasią. „ Pagrindinis šventės akcentas – daugiau negu 100 eglučių Susiję straipsniai Dėmesio verta šventė Kuršėnuose: įžiebė gyvą Kalėdų eglę, o garsusis tiltas virto išskirtine alėja Pasigrožėkite: Lazdijų rajono savivaldybė kartu su Lazdijų kultūros centru šiemet, kaip ir kasmet, nepabijo iššūkių puošiant pagrindinę miesto eglę. Kiekvienos Kalėdos įprasmina tai, kas yra svarbu. Šiais metais – susitelkimas, Kalėdų žvaigždės, kuri savo spinduliais apjungs visus miesto ir savivaldybės kampelius, kūrimas ir bendrystė – neatsiejama gražiausių metų švenčių dalis. Pagrindinis šventės akcentas – daugiau negu 100 eglučių.
Ar Kalėdos gali būti žydinčios? Taip! Būtent tokios Kalėdos yra Ukmergėje – su gėlių žiedais, žydinčiais medžiais, dovanų ir kitų kalėdinių simbolių dekoracijomis, spindinčių girliandų skraistėmis .Jau devintus metus iš eilės gruodį puošiama daugiau kaip du dešimtmečius prie Ukmergės kultūros centroauganti žaliaskarė – ekologiškas ir tvarus Ukmergės rajono savivaldybės pasirinkimas. Šiemet ši beveik 9 metrų dydžio eglė pavirto tikra šventine ikona, spindinčia auksu, rafinuotumu ir elegancija. Jos šakas puošia aukso spalvos žaisliukai ir žvaigždės, juosia lempučių girliandos, o išskirtiniu akcentu tapo ją gaubianti šviesų skraistė.
Paskutine septinta vieta dalijasi 7 miestai: Trakai, Tauragė, Druskininkai, Biržai, Prienai, Birštonas ir Palanga
Trakų eglutė
Pagrindinė Trakų eglė, siekianti 10 metrų aukštį, papuošta lempučių girliandomis, blykstėmis, šventinėmis dekoracijomis ir žaisliukais. Šalia Kalėdų eglės, nugulė ir Trakams labai būdingi atributai: irklinė valtis, baidarė ir kanoja, į kurias galima įlipti ir nusifotografuoti eglės fone.
Tauragės eglutė
Šių metų Tauragės pagrindinė miesto puošmena – išskirtiniais vizualiniais sprendimais apipavidalinta natūrali žaliaskarė, į vieną visumą sujungusi tradicijas ir skaitmeninį amžių. Kiekvienais metais stengiamasi nustebinti tauragiškius inovatyviais Kalėdų eglės puošybos sprendimais, todėl šiemet tradicijas simbolizuojanti natūrali eglė buvo apipavidalinta šiuolaikiniais interaktyviais elementais. Vienas tokių – eglę juosiantis interaktyvus ekranas su besikeičiančiomis vizualizacijomis. Eglės įžiebimo šventėje taip pat netrūko modernių sprendimų – pirmą kartą šiam renginiui pasirinkta apvali scena, kuri leido žiūrovams mėgautis švente iš skirtingų kampų.
Druskininkų eglutė
Pramogų aikštėje ne pirmus metus statoma ta pati kūgio formos metalinio rėmo ir eglišakių konstrukcija, padabinta aukso spalvos karūna. Kasmet vis puošniau pasidabinantys Druskininkai šioms žiemoms šventėms nepagailėjo nei šviečiančių dekoracijų, nei fejerverkų, nei pramogų. Išvakarėse buvo įžiebtas Kalėdinių eglučių parkas, kurį prie žiemai išjungto, bet šviečiančia instaliacija paversto muzikinio fontano, kaip kasmet, įrengė Druskininkų įstaigos, organizacijos ir bendruomenės. 2025-aisiais Druskininkai taps Lietuvos kultūros sostine. Čiurlionišką temą eglučių kūrėjai suprato skirtingai – pakabino žaisliukus su menininko darbų reprodukcijų iškarpomis, interpretavo juose matytus simbolius arba tiesiog pasodino prie seno pianino manekeną, truputį panašų į Mikalojų Konstantiną Čiurlionį.
Biržų eglutė
Biržų miesto Nepriklausomybės aikštėje, virtusioje stebuklingu kalėdiniu mišku, įžiebta švytinčiomis girliandomis bei daugybe kalėdinių dekoracijų padabinta 10 metrų didinga ir puošni Kalėdų eglutė, o aplink ją – susibūrė daugybė mažesnių eglučių, tarp kurių slepiasi įvairiausi miško gyvūnai. Improvizuoto miško pakraštyje įsikūrė Kalėdų Senelio rezidencija, šalia jos – tradiciškai veikia interaktyvus Kalėdų paštas Kalėdų eglutės įžiebimo šventėje, kaip ir dera tokiai progai, dalyvavo ir viską koordinavo Kalėdų Senelis.
Prienų eglutė
Natūrali eglė į Prienų Laisvės aikštę šiemet atkeliavo iš Strielčių – ją miestui padovanojo kraštietė Regina Jotautaitė. Eglės puošimu rūpinosi Prienų rajono savivaldybė, o puošė Prienų butų ūkio darbuotojų komanda, Laikantis tvarumo principų miesto eglė jau ne vienus metus puošiama tais pačiais įvairaus dydžio ažūriniais burbulais, šviečiančiomis girliandomis, kurios dabina ir kitus Laisvės aikštės medelius, eglę supa šviečiantys žibintai. Šių metų eglės įžiebimo šventės „Žibantis miestas“ tema vyrauja ir visame mieste – kaip ir Prienų žaliaskarę, prieniečiai aplinką papuošė žibančiais burbulais, šviesų girliandomis.
Birštono eglutė
Su šūkiu „Išpildyk norą Birštone!“ kurortas pradėjo gražiausių metų švenčių sezoną ir šeštadienio vakarą centrinėje J. Basanavičiaus aikštėje įžiebė Kalėdų eglę. Žaliaskarės įžiebimo ceremonija prasidėjo kalėdiniu karavanu, kurį sudarė Birštono kurorto simbolio – oreivių – kolona. Oreivių paradas kurorto svečiams padovanojo įspūdingą ugnies reginį. Pagrindinė kurorto eglė šiemet pasipuošė daugybe baltos šviesos lempučių, o ją apsupo maži eglučių miškeliai ir magišką atmosferą kuriantys žibintai. Tokie eglučių miškeliai įsikūrė visame mieste, o Kneipo parke taip pat laukia šventinė erdvė su šviečiančiomis arkomis. Natūralią 11 metrų aukščio žaliaskarę miestui padovanojo iš Kernuvių kaimo kilęs asmuo.
Palangos eglutė
Palangoje įžiebta 15 metrų aukščio Kalėdų eglė, suspindusi daugybe čiurlioniškų saulių. Ji, kaip ir kurorto viešųjų erdvių puošyba bei visas didžiųjų žiemos švenčių laukimo laikotarpis Palangoje, dedikuojama vienam iš arsiausių Lietuvos menininkų Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui, kuriam pagerbti bus skirti ateinantieji metai. Šventės pavadinime – romantiška M. K. Čiurlionio laiško citata „Apie Tave, apie Jūrą ir Žvaigždes“ – taip pavadinta šio vakaro pagrindinės Palangos eglės įžiebimo šventė bei visas šventinis laikotarpis kurorte. Šie romantiški M. K. Čiurlionio žodžiai paimti iš menininko laiško sužadėtinei Sofijai, su kuria jis Palangoje praleido vieną įsimintiną ir itin kūrybingą vasarą. Po kelerių metų pertraukos Palanga ir vėl pasipuošė gyva žaliaskare, o jos puošybai pasitelkti didžiojo menininko paveikslo „Saulės sonata“ motyvai. Kurhauzo aikštėje žiba per 60 šiltų saulučių ir dar daug kitų puošmenų, o žaliojo medžio viršūnę padabino didelė pajūrio saulė. Viskas labai čiurlioniška ir tuo pačiu itin pajūrietiška.