Pasaulinei pandemijai prieš porą metų atšaukus šventinius įmonių vakarėlius, dalis jų taip ir nebegrįžo – taupydamos bendrovės nusprendė atsisakyti švenčių. Tačiau pernai įvairiose Europos valstybėse ir JAV atliktos apklausos rodo, kad absoliuti dauguma darbuotojų nori didžiąsias metų šventes paminėti ir kolegų rate, todėl net ir ekonominius iššūkius išgyvenantis verslas ieško taupių sprendimų nudžiuginti savo komandas.

„Pastebime, kad sparčiai populiarėja komandinių vakarienių formatas, jis keičia dviejų dienų išvykas, o keliones į užsienį nuo pandemijos vis labiau keičia apsilankymai nematytose vietose Lietuvoje. Kiek seniau prasidėjo, bet vis dar auga ir dar viena korporatyvinių renginių tendencija – trankius vakarėlius keisti kultūrinėmis patirtimis“, – pranešime spaudai pasakoja jau ne kartą metų turizmo objektu išrinkto Pakruojo dvaro kancleris Giedrius Klimkevičius.

Svarbu išsiaiškinti, ko nori darbuotojai

Tyrimai vieningai rodo, kad tiek šventiniai vakarėliai su kolegomis, tiek iš darbdavio gaunamos dovanos – itin svarbios daugumai darbuotojų.

JAV korporacijos „Blackhawk Network“ pernai atlikta plačios apimties apklausa atskleidė, kad 86 proc. dirbančiųjų dovanas iš įmonės priima kaip gero savo darbo ir reikalingumo komandoje įrodymą, įvertinimą.

Tyrimas taip pat parodė, kad populiariausios dovanos šiuo metu – pinigai, patirtis kuriantys dovanų kuponai ir asmeninis dėmesys. Panašios tendencijos pastebimos ir Lietuvoje.

„Anksčiau dovanos darbuotojams dažniau būdavo fizinės, daiktai. Tačiau vis dažniau dovanojama tai, ką, pasak tyrimų, žmonės vertina labiausiai kartu su piniginiais priedais – laisvas kokybiškas laikas. Kai kurios įmonės tiesiog leidžia savo komandoms pasiimti papildomą laisvadienį švenčių laikotarpiu ir praleisti jį su artimaisiais, kitos kartu įteikia ir bilietus į festivalį ar kitą pramogą visai šeimai, tokių užsakymų pernai turėjome kaip niekada daug“, – pranešime žiniasklaidai sako G. Klimkevičius.

Jei iš darbdavio gaunamos dovanos yra priimamos kaip padėka ir įvertinimas, tai korporatyviniai vakarėliai, apklausų duomenimis, reikšmingai prisideda prie geresnių komandos santykių, vienybės jausmo, ištikimybės įmonei ir bendradarbiams auginimo.

Tačiau svarbu suprasti, kokio pasibuvimo kartu nori komanda ir kokio tipo vakarėlis padėtų jai darbe jaustis geriau bei dirbti produktyviau.

Vokietijos tyrėjai atliko mokslinę studiją, kurios metu beveik 400 darbuotojų iš skirtingų šalies įmonių dalyvavo išsamiuose interviu, lyginančiuose jų savijautą prieš ir po skirtingų korporatyvinių renginių, tyrimas atskleidė įdomias tendencijas.

Jis parodė, kad didesnį darbuotojų pasitenkinimą darboviete ir savo vaidmeniu joje kūrė tie renginiai, kurie vyko neįprastoje ir naujoje erdvėje, kuriems buvo būdingas kultūringas bendravimas, smagios bendros veiklos ir neformalumas. Tuo tarpu dideli alkoholinių gėrimų kiekiai ir formali programa sieti su didžiausiu nepasitenkinimu.

Tokie rezultatai gali stebinti, tačiau, ekspertų teigimu, Lietuvoje taip pat pastebima kultūros renginių populiarėjimo tendencija be trankių vakarėlių.

„Kasmet mūsų dvare organizuojamuose žiemos festivaliuose įmonių šventinių vakarėlių yra vis daugiau. Kolegos kartu vakarieniauja ir leidžia laiką pramogaudami, grožėdamiesi įspūdingomis šviesos instaliacijomis, pažindami dvarą bei užsiimdami įvairiomis pažintinėmis veiklomis.

Kasmet vis daugiau įmonių į vakarėlius čia kviečia ir darbuotojų antras puses bei vaikus. Korporatyvinis komandos pasibuvimas tampa tikrai suartinančia kultūrine patirtimi“ , – sako G. Klimkevičius.

Šiemet Pakruojo dvaras organizuoja didžiausią Kalėdų festivalį Baltijos šalyse, o jo lankytojai bus kviečiami skristi į kosmosą. 15 ha ploto dvaro teritorija taps kosmine stotimi, kurioje veiks Kalėdų mugė, dovanų manufaktūros ir įvairūs pasirodymai, o sutemus atsivers įspūdingas šviesų festivalis.

Didžiausias žiemos festivalis „Kalėdų kosminė stotis“ prasideda lapkričio 25-ąją ir tęsis iki pat sausio 14 dienos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją