Pirmasis simbolis, skulptūra „Skaitantis žmogus“, pastatyta 1983 metais Henriko Orakausko. Tai – stovintis ant akmeninio grindinio senųjų laikų žmogus, mokantis skaityti. Vyresni šiauliečiai, pažvelgę į skulptūrą, tikriausiai atpažintų, kad šis siluetas seniau kažkur matytas, pažįstamas. Jis atkeliavęs iš senosios Šiaulių spaudos – ta pati prie akinių pakelta ranka, ta pati ironija. Dabar jis tarsi primena, kad senieji Šiauliai buvo didelis spaudos centras, turėjęs kelias spaustuves. Netoli tos vietos, kur dabar jis stovi, buvo plačiai pagarsėjęs A. Jakavičiaus knygynas. Šalia Šiaulių dramos teatro stovinti skulptūra – tai inteligentiško, išsilavinusio žmogaus simbolis.
Fontanas – skulptūra „Pelikanai“ – antrasis pateiktas simbolis. Fontanas – skulptūra „Pelikanai“ buvo sukurta skulptorės Birutės Kasperavičienės ir 1978 metais pastatyta Vilniaus gatvėje, o po 25 metų rekonstruota. Fontanas puikiai įsikomponavo į atnaujintą Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvarą. Ne vienas praeivis susimąsto, kaip tokie egzotiški paukščiai - pelikanai - atsirado Šiauliuose? O buvo taip: kartą du įsimylėję pelikanai atsiliko nuo savo būrio. Jie supainiojo kryptis ir, užuot skridę į Pietus, nuskrido į Šiaurę. Skrisdami pro Šiaulius, jie nutūpė į balutę numalšinti troškulio, ir čia pikta burtininkė juos pavertė akmenimis.
Saulės laikrodis su dekoratyvine skulptūra „Šaulys“ – trečiasis siūlomas miesto simbolis. Saulės laikrodžio aikštės svarbiausias akcentas – Stanislovo Kuzmos paauksuota, bronza papuošta, beveik keturių metrų aukščio dekoratyvinė skulptūra „Šaulys“. Dažnai „Auksiniu berniuku“ vadinama skulptūra ir aikštės grindinyje įlieti, valandas žymintys skaičiai – 12, 3 ir 6 – tarsi sujungia tris Šiaulių simbolius: Saulę, įprasminančią miesto žemėse įvykusį Saulės mūšį, Šaulį, nuo kurio kildinamas miesto vardas, ir laiką, kuris prabėgo nuo tos dienos, kai miesto vardas buvo paminėtas pirmą kartą (1236 metais). Tai aukščiausias Saulės laikrodis Lietuvoje.