Esu barmenė. Dirbu kavinėje, krūvis didelis, nevisad laimingi klientai, tad tenka šiek tiek pasinervinti, kas lemia, jog norisi atitrūkti nuo visko, pailsėti. Mano kolegė tokiomis akimirkomis visad išeina parūkyti, na, o aš taip ir sėdžiu darbo vietoje be minutėlės atsitraukti nuo varginančios rutinos.

Na, tiek to, tai jos poreikiai, nieko dėl to nesakau, tačiau kuomet minutėlei pabėgti prireikė man, ji atrėžė, jog už mane nedirbs. Tuomet ir susimąsčiau, kodėl aš turiu dirbti, kai ji rūko? Kodėl rūkymas yra prioritetas, o ne problema?

Nesenai skaičiau straipsnį „Delfi“, jog viena Japnonijos įmonė uždraudė rūkyti darbo metu, net dirbant nuotoliniu būdu. Manau, kad tai yra labai sąžininga nerūkančių atžvilgiu, nes mums už tai, jog dirbame per jų pertraukėles – atostogų neduoda, o jie jas pasiima savivališkai kiekvieną dieną bent po penkis kartus per dieną.

Galbūt vertėtų Lietuvoje įvesti įstatymą, jog nerūkantys asmenys gauti papildomų apmokamų atostogų? Tai aptarus darbe mūsų direktorius pasiūlė bandomąjį laikotarpį, per kurį bus uždrausta rūkyti darbo metu. Net keturios iš penkių moterų po tam tikro laiko apsidžiaugė šiuo sprendimu, nes pripažino jog sveikata ir emocinė būklė pagerėjo, o jau nekalba apie sutaupytus pinigus.

Narkotikų, alkoholio ir tabako kontrolės departamentas atliko tyrimus, kuriuose apklaustieji teigia, kad „Vienas žmogus nustojo rūkyti ne dėl įmonės vadovo iniciatyvos, bet dėl nerūkančių bendradarbių, su kuriais sieja artimi ir geri santykiai pastangų, pasitaikius tinkamoms progoms, vykdant draugiško tono įtikinėjimus ir rodant savo gerą pavyzdį“, „Tinkamas darbuotojų pasirinkimas, motyvuojantis atlyginimas, geros darbo sąlygos, gera darbo atmosfera mažina psichoaktyvių medžiagų vartojimą“, „Kalbėtis, rodyti pavyzdį darbuotojams, suteikti geras sąlygas darbe, mažinti darbo laiką.
Žmogus dirba 7 valandas, o moku atlyginimą už 8 valandas. Per didelis valandų skaičius darbe skatina PM atsiradimą. Darbuotojas turi jaustis laimingas dirbdamas ir nemėgstamą darbą“.

Sveikas darbuotojas naudingesnis. Norėčiau, kad Lietuvoje bandant įsidarbinti būtų labiau atsižvelgta į žalingus įpročius, nes nerūkantys asmenys yra sveikesni, geresnės nuotaikos, o tai lemia geresnius darbo rezultatus. Nes dabar, kai viena iš kolegių teberūko, taip išeina, kad gauname vienodą algą, bet kai kas neatitinka. Tai – darbo laikas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (109)