Esu vairuotojas jau 17 metų. Per tą laiką esu ne kartą sustojęs kelyje padėti kitam – net kai nėra prašoma pasiteirauju, ar nereikia pagalbos. Laimei, nė karto neteko padėti kitam įvykus labai rimtai avarijai. Tačiau esu susidūręs su atvejais, kai kelyje kolegoms vairuotojams pasidaro prastai su sveikata ir tenka jiems padėti.

Paskutinis toks įvykis nutiko, kai priekyje manęs važiuojančio automobilio vairuotojui pasidarė blogai su sveikata (ištiko insultas) ir jis išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą. Laimei, jo automobilis užgeso tarp juostų, o priešais važiavę automobiliai spėjo į tai sureaguoti ir eismo įvykio buvo išvengta.

Bet ką aš noriu pabrėžti. Iš visų paskui tą automobilį važiavusių vairuotojų sustojo tik du. Tik du! Tai yra, aš ir dar vienas. Viskas! Kas blogiausia šioje situacijoje, tai kad antrasis sustojęs ir už mane šiek tiek vyresnis vairuotojas net nesuprato, nuo ko reikia pradėti. Jis sustojęs ir atsidūręs tokioje situacijoje sutriko. Kol jis bandė susivokti, ką daryti, aš tuo metu jau bendravau su Greitosios medicinos pagalbos darbuotojais. Apie kitus vairuotojus, iš lėto pravažiuojančius ir spoksančius pasižiūrėti, ar stipriai kas nors išsitaškė, tai patylėsiu.

Sprendimas dėl automobilių vaistinėlių papildymo yra perteklinis. Kas iš to, kad nuo 2022-ųjų mūsų automobilių vaistinėlėse bus turniketai kraujavimui stabdyti ar kaukės gaivinimui, jeigu iš 100 vairuotojų, duokdie, sustos penki ir tik vienas iš tų penkių bandys kažkaip padėti?

Mes nesame tokia tauta, kuri sustoja net kai yra kito prašoma. Deja, mes nesame tauta, kuri moka padėti, kuri sugeba blaiviai mąstyti kritinėse situacijose. Aš jau net nerašau apie tuos vairuotojus, kurie bijo kraujo! Kone kas antras žmogus bijo žiūrėti į duriamą vietą, kai jam yra imamas kraujas iš venos. Apie ką tada galima kalbėti?

Ir nepamirškite, kad ne visi, net jei ir mokės, puls daryti dirbtinį kvėpavimą ar užriš turniketą stipriai kraujuojančiam sužeistajam. O jei labai reikės, turniketą galima pasidaryti iš tvarsčio, kol atvyks medikai. Taip pat stipriai kraujuojančią vietą galima užspausti pirštais (steriliais), kaip tą rekomenduoja medikai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (95)