Geriausio pasakojimo autorius bus „Alma Littera“ leidyklos apdovanotas skirtingų autorių šiurpoku trijų detektyvų rinkiniu. Viena iš rikinio knygų parašyta paties „Avinėlių tylėjimo“ autoriaus!

Papasakokite apie keisčiausią, paslaptingiausią ar detektyvo vertą jums nutikusią istoriją. Susidūrėte su reiškiniu, kurio iki šiol negalite paaiškinti? O gal išsilaisvinote iš buvusio partnerio persekiojimo? Dalyvavote lenktynėse autombiliais ar antroji pusė turėjo įprotį, kurio iki šiol negalite paaiškinti? Net jei išvydote vaiduoklį – aprašykite mums tai.

Pasidalinkite savo istorija su skaitytojais. Laiškus iki liepos 16 dienos siųskite adresu piliečiai@delfi.lt, temos laukelyje nepamirškite parašyti „Ypatinga istorija“.

O dabar pristatome leidyklos „Alma Littera“ fantastiškąjį šiurpių ir mįsles skaitytojui keliančių knygų trejetą!

Niklasas Nattas och Dagas „1793“

Knygos viršelis

Europoje liepsnoja Didžiosios Prancūzijos revoliucijos laužai, liejasi kraujas, giljotinuojami karaliai ir kilmingieji. Švedijos valstybės ižde švilpauja vėjai, skurdas vis labiau slegia paprastus žmones, o turtuoliai pramogauja ir mėgaujasi prabanga. 1793 m. rudenį Stokholmo priemiesčio ežere aptinkamas itin žiauriai suluošinto žmogaus kūnas.

Sudėtingą bylą imasi tirti policijos patarėjas Sesilis Vingė. Su mirtina liga kovojančiam aštraus proto teisininkui talkina buvęs kareivis Mikelis Kardelis. Išnaršę bjauriausius sostinės užkampius tyrėjai pasibeldžia ir į slaptas kilmingųjų pasilinksminimų namų duris, už kurių jų laukia rimti nemalonumai.

Niklas Natt och Dag savo debiutiniame kūrinyje piešia niūrų XVIII a. pabaigos Švedijos visuomenės paveikslą. Nušluodamas blizgučių ir pudros sluoksnį rašytojas vaizduoja kruviną ir geidulingą nepasitenkinimo bei nusivylimo pritvinkusią epochą. Prestižiniais „Humo“, „Adresseavisen“, „Aftenposten“ ir „Dagbladet“ apdovanojimais už geriausią 2018 m. kriminalinį romaną ir grožinės literatūros kūrinį įvertintame istoriniame detektyve meistriškai audžiamos keturios siužeto linijos, nuosekliai artėjama prie kraupaus nusikaltimo atomazgos.

Adrianas McKinty „Grandinė“

Knygos viršelis

Auka. Kovotoja. Pagrobėja. Nusikaltėlė. Tu tapsi kiekviena jų. Klausyk atidžiai... Tavo vaikas pagrobtas. Vienintelis būdas išgelbėti savo vaiką – pagrobti kitą. Nepaklusi, sulaužysi taisykles, kreipsiesi į policiją – tavo vaikas mirs. Dabar tu esi grandinės dalis. #nenutraukgrandines

Grandinės sumanytojai puikiai žino, kad tėvai dėl savo vaikų padarys bet ką. Tačiau nežino, kad galiausiai jiems teks susidurti su savęs vertu priešininku. Reičelė – protinga ir kupina ryžto, ji kovos. r ji ir bus ta, kuri pagaliau nutrauks „Grandinę“?

Jūs niekada neskaitėte nieko panašaus į „Grandinę“ ir niekada nepamiršite šios knygos. Nuostabi, puikiai parašyta. Įtampos šedevras... „Grandinė“ prilygsta elitiniams pasaulinio lygio trileriams, tokiems kaip „Dingusi“ ir „Avinėlių tylėjimas“, – taip knygą apibūdino Don Winslow, „New York Times“ perkamiausių romanų autorius.

Pats Stephenas Kingas atsiliepė apie kūrinį su susižavėjimu.

„Ši košmariška istorija neįtikėtinai įtraukianti ir originali. Jos dar ilgai negalėsite pamiršti“, – rekomendavo jis.

Thomas Harris „Kari Mora“

Knygos viršelis

Thomas Harris, amerikiečių rašytojas ir šešių romanų autorius, labiausiai išgarsėjo sukūręs žymųjį Hanibalo Lekterio personažą. Visi jo kūriniai buvo ekranizuoti, įskaitant ir garsųjį ne vienu „Oskaru“ apdovanotą „Avinėlių tylėjimą“. „Akademijos apdovanojimų“ istorijoje tai trečiasis filmas, kuriam pavyko pelnyti „Oskarus“ pagrindinėse kategorijose. Po itin ilgos pertraukos autorius pristato naują trilerį apie nesuvokiamą blogį, godumą ir jaunos moters kovą už gyvybę.

25 milijonų vertės kartelio auksas paslėptas giliai po vila Majamio paplūdimio pakrantėje. Šis lobis jau metų metus vilioja pačius žiauriausius ir niekingiausius vyrus. Vienas iš jų Hansas Peteris Šnaideris. Jo iškrypęs seksualinis potraukis padeda užsidirbti pildant turtingųjų protu nesuvokiamas sadistiškas svajones.

Nuo paauglystės buvusi įtraukta į Kolumbijos ginkluotųjų revoliucinių pajėgų gretas Kari Mora galiausiai pabėga į JAV ir gauna laikinosios apsaugos statusą. Stengdamasi išgyventi mergina dirba įvairiausius darbus. Jos keliai atveda į Majami Bičą. Kari Mora įsidarbina namų prižiūrėtoja viloje, pagarsėjusioje dėl jos buvusio šeimininko – Pablo Eskobaro. Hansui Peteriui iškart į akis krinta karo paženklinta Kari, tačiau jis nežino, jog nusižiūrėta auka turi stebėtinų įgūdžių, mat jos išlikimo instinktai buvo tikrinami ir anksčiau.

Jokiam kitam šio amžiaus rašytojui dar nėra pavykę sukurti ir taip gerai atvaizduoti mumyse tūnančių žvėrių kaip Thomui Harriui. Šeštame autoriaus romane „Kari Mora“ – gaivališka ir nepasotinama vyrų prigimtis prieš moters išlikimo jausmą.

Laukiame jūsų ypatingų istorijų!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)