Kaip visada į pagalbą pasitelkiame puikius liaudiškus, paprastus, pigius būdus, kurie padės išsaugoti sveikatą (žinia, grybeliui gydyti skirtos ar rekomenduotos medicininės priemonės turi itin daug šalutinių simptomų, kenkiančių žmogaus organizmui), sutaupys ne tik daug nervų, bet, be jokios abejonės, ir pinigų.

Priminsiu, kad geresnių ir greitesnių rezultatų pasieksite, jei nagų grybelį pradėsite gydyti iškart, kai tik pastebėsite pirmuosius ligos požymius, priešingu atveju infekcija gali išplisti ir ją įveikti bus tik sunkiau, o gydymo procesas užtruks ilgiau. Taigi, efektyviausi grybelio gydymo būdai.

I būdas

Jums reikės 10 ml 70 proc. acto esencijos (dar vadinamos ledine acto rūgštimi) ir 10 ml 5% jodo tirpalo. Actą ir jodą supilkite ir gerai suplakite patogiame naudoti stikliniame indelyje, geriausia – tamsiame. Ausų krapštuką suvilgykite mišinyje ir labai kruopščiai aptepkite grybelio pažeistas vietas 2-3 kartus per parą.

Idealiausia būtų prieš tokio mišinio naudojimą „paruošti“ nagą: kiek įmanoma trumpiau apkirpti, o stambiagrūde dilde nušlifuoti visą jo paviršių. Dar patogesnis tokios priemonės naudojimas būtų ją perpylus į tuščią ir gerai išplautą nagų lako buteliuką ir tepant nagą teptuku.

Šio I-ojo būdo mišinys yra pakankamai agresyvus, todėl jei ruošiatės jį naudoti ir grybelio pažeistai odai (pėdoms, tarpupirščiams) gydyti, turite kai ką pakeisti. Pirmas variantas: atskieskite mišinį virintu atvėsintu vandeniu santykiu 1:1, tada gerai įtrinkite problemines vietas ir leiskite nudžiūti. Arba antras variantas: sumaišykite mišinį su bet kokiu kremu (kojų, rankų, po skutimosi) santykiu 1:1 ir tepkite pažeistą odą – toks tepaliukas turės ilgalaikiškesnį poveikį.

Teisybės dėlei reikėtų paminėti, jog šios priemonės naudojimas nudažo nagą nelabai patrauklia spalva, tad labiausiai tinka kojų nagų pažeidimams gydyti (pats metas iki vasaros paruošti pėdutes atostogoms). Rankų nagų gydymui (be abejo, tinka ir kojų) pereisime prie kito, neteplaus, bet ne ką prastesnio būdo.

II būdas

Jums reikės 50 ml 3 proc. vandenilio peroksido, 2 litrų šilto vandens ir 1 ar daugiau (priklausomai, kiek nagučių gydysite) guminių antpirščių. Pirmiausia kojas 20 min. pamirkykite peroksido ir vandens vonelėje. Nusausinkite (naudokite tik baltus arba nebenaudojamus rankšluosčius, nes peroksidas palieka baltas dėmes).

Jei visai neturite laiko ar tingite, vietoje kojų mirkymo naudokite vandenilio peroksido tirpalą: sumaišykite 3 proc. vandenilio peroksidą lygiomis dalimis su vandeniu (1:1), supilkite į buteliuką su purkštuku ir gerai apipurkškite pėdas, tarpupirščius bei pirštus. Tada užsidėkite baltas arba nebenaudojamas kojines (nes po sąlyčio su peroksidu atsiras dėmės; taip pat saugokitės, kad skysčio neužtikštų ant drabužių ar baldų) ir užsiimkite savais reikalais bent 20 minučių.

Vėliau vatos sluoksnį (ar kelis – priklausomai, kiek nagučių gydysite) išmirkykite 3 proc. vandenilio perokside, kruopščiai apvyniokite nagą ir piršto galą, užmaukite guminį antpirštį ir palikite nakčiai. Šis būdas gerokai brangesnis (žinoma, sąlyginai, lyginant su šiuolaikinės medicinos siūlomais vaistais ar lazerinėmis procedūromis), bet puiki alternatyva I-ajam tepliam būdui.

III būdas

Jums reikės deguto muilo (dar geriau, jei gausite rankų darbo deguto muilo su arbatmedžio aliejumi) – maždaug 140 g, maždaug 140 ml vandens, 3 valgomųjų šaukštų joduotos druskos ir 3 valgomųjų šaukštų sodos.

Muilą sutarkuokite burokine ar smulkesne tarka, užpilkite verdančiu vandeniu ir maišykite tol, kol muilas ištirps ir pasidarys vienalyte mase (galutiniame variante turi išeiti grietinės konsistencijos – jei gavosi per tiršta, įpilkite dar vandens), į dar šiltą masę suberkite druską ir maišykite, kol ištirps. Kai masė atvės, supilkite sodą ir dar kartą gerai išsukite. Viską supilkite į patogų naudoti indą. Kiekvienai nakčiai šia pasta aptepkite problemines vietas, uždėkite polietileninį maišelį, ant viršaus kojines ar pirštines. Jei turite tik vieną probleminį nagutį, tiesiog aptepkite jį bei apriškite pirštą steriliu tvarsčiu.

Visų šių procedūrų kursas nuo 2 savaičių iki kelių mėnesių, priklausomai nuo kiekvieno žmogaus imuniteto, ligos užleistumo, eigos bei kantrybės apsisprendus ją išgyvendinti liaudiškomis priemonėmis (nors, kiek domėjausi, brangiausi medikamentai dažnai grybelio net ir neįveikia).

Dar keli patarimai, pagreitinsiantys grybelio gydymą

Sušlapinkite kojines (arba pirštines) acte (galima ir paprastame 9 proc.), išdžiovinkite ir užsimaukite kiekvieną naktį – acto garai dar labiau suaktyvins naudojamos liaudiškos priemonės veiklą.

Norėčiau paminėti ir šios nemalonios ligos priešus – arbatmedžio, raudonėlių, levandų, pušų eterinius aliejus, turinčius itin stiprią antiseptinę galią. Tad gijimo procesą pagreitintų ir nagelių patepimas šiais kvapniais gamtos produktais tarpuose tarp aukščiau aprašytų būdų naudojimo (pavyzdžiui, dienos metu).

Kadangi nagų grybelis linkęs atsinaujinti, vos tik pastebėjus pirmuosius simptomus, paraudimą ar niežėjimą, nedelsiant pasidarykite acto arba vandenilio peroksido ir kremo tepaliuką. Jam reikės: 1 valgomasis šaukštas bet kokio kremo ir 1 arbatinis šaukštelis 9 proc. acto arba 3 proc. vandenilio peroksido. Abu ingredientus gerai sumaišykite ir įtrinkite problemines vietas. Procedūrą kartokite bent savaitę rytais ir vakarais.

Svarbu: jei jau ant odos ir nagų atsirado grybelis, būtinai stiprinkite imunitetą, nepamirškite asmens higienos bei aplinkos dezinfekcijos priemonių!

Kokie efektyvūs bebūtų minėti būdai, vis dėlto nereikia tikėtis, kad nagų grybelį išnaikinsite pernakt... Kaip jau rašiau, tai ilgas ir nuoseklumo reikalaujantis procesas – gydymo metu pradeda augti naujas nagas, išstumdamas ir pašalindamas senąją, sergančią raginę plokštelę, o tai užtruks nuo kelių mėnesių iki pusės metų (žinoma, pėdų problemas išspręsite kur kas greičiau).

Tačiau už kantrybę jums bus dosniai atsilyginta – turėsite galimybę stebėti naujo, švaraus, sveiko nago augimą bei neįtikėtiną džiaugsmą pagaliau atsikratyti net XXI amžiuje sunkiai įveikiamos ligos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją