Tą kvapą galima kurti ir skleisti naudojant kvepalus. Nors dauguma grožio priemonių ir patarimų skirta moterims, tačiau kalbant apie kvepalus – lytis nesvarbi. Kvepalai yra grožio priemonė, kurią noriai naudoja tiek vyrai, tiek moterys.
Tad pasidalinsiu keliais patarimais ir kūrybos principais, kurie leis nebrangiai ir ilgiau kvepėti unikaliais kvapais. Savo pateiktais pavyzdžiais noriu pasiūlyti būdus kurti naujas idėjas patiems, o ne tik naudotis kitų patarimais. Geriausi patarimai yra tie, kurie įkvepia naujų receptų ir patarimų atsiradimą.
Vienas būdas yra pabandyti pasigaminti savo kvepalus namuose. Nors taip galima gana pigiai susikurti sau kvepalus, tačiau tam reikės ne vieno komponento, t. y. eterinių aliejų.
Bet kokiems kvepalams reikia trijų skirtingų kvapų, kurie tampa gaminamų kvepalų natomis. Taisyklė yra tokia, kad pradedama nuo bazinės natos, kuria tampa sunkesnis ir intensyvesnis kvapas, o pabaigiama – aukštutine nata.
Paprastas receptas galėtų būti toks: pradėti su dešimt lašų rožių aliejaus, toliau penki citrinos eterinio aliejaus, o galiausiai penki lašeliai vetiverijų eterinio aliejaus. Toliau visas šitas mišinys supurtomas, galima dar įmaišyti šiek tiek ne stipraus kvapo alkoholio, tačiau nebūtina.
Rekomenduotina palikti pagamintus kvepalus dienai, savaitei ar mėnesiui, jog kvepalų kvapas taptų dar stipresnis. Kvepalai kaip ir vynas tampa geresni juos laikant, kuo ilgiau.
Patogesnis ir paprastesnis būdas yra naudoti skirtingus kvepalus vienu metu, kurį atradau pakankamai nesenai. Tokiu būdu galima išgauti naujus ir originalius kvapų derinius. Jeigu turite keletą skirtingų kvepalų, tai kvepalų naudojimas tampa savotiška kūryba – skirtingi kvapai vienas kitą papildo.
Egzistuoja tokia pati taisyklė, kad pirmiausia purškiami sunkesni ir intensyvesni kvepalai, o tik tada lengvesni. Kelių kvepalų kvapai skleidžiasi tokiu pat eiliškumo principu: pirmiausia aukštutinės natos, toliau vidurinės, o galiausiai bazinės. Verta paminėti, jog keleto skirtingų kvepalų naudojimas netgi susijęs su ilgesniu kvapo išlikimu.
Galimas ir trečias variantas, kai įmaišyti papildomą kvapą į turimus kvepalus. Pavyzdžiui, pabandžiau įpilti rožių aliejaus į „Chanel No 5“ kvepalus. Aišku, nebūtina gadinti kvepalų nepabandžius ant lapelio, kaip tokia kombinacija galėtų kvepėti.
Be to, nebūtina visų savo turimų brangiausių kvepalų naudoti naujiems mišiniams kurti, galima tiesiog dalį kvepalų įsipilti į atskirą talpą.
Pabaigai paminėsiu dar vieną atrastą kvepalų paslaptį. Paprastai kvepalai purškiami ant kūno, dažnai ant labiau prakaituojančių vietų, kartais ant drabužių, anksčiau kvepalais purkšdavo net ranka rašytus laiškus.
Visgi kvapų šaltiniu gali tapti ir jūsų papuošalai, juvelyrika. Kai kurie papuošalai turi ertmes, kurias galima užpildyti pasirinktais kvapais, o tokiu būdu kvepalai ilgiau negu įprastai džiugina aplinką ir kuria aplinkiniams asociacijas ir išskirtinį stilių.
Šis laiškas dalyvauja konkurse „Grožio patarimas“. Siųskite savo grožio patarimus – naminius ar pirktinius, procedūras ar liaudiškų priemonių idėjas – adresu pilieciai@delfi.lt ir laimėkite 100 eurų dovanų čekį!