O kai paskambini numeriu 112 dėl naktį kaukiančios signalizacijos (automobilių, krautuvių ir kitų objektų), tai privažiuoja policija, įsitikina, kad tikrai kažkam skambina signalizacija ir supranta, kad čia jau panašu į viešosios rimties trikdymą ir, ko gero, bando susisiekti su signalizacijos savininku ir prašo ją išjungti.
Tai mums atsitiko neseniai Vilniaus Naujamiestyje, kai praėjus beveik valandai po signalizacijos įsijungimo ir besitęsiančio kaukimo paskambinome numeriu 112 ir pranešėme, kad mums skambina signalizacija jau kokią valandą, o dar po papildomos valandos paklausėme tarnybos, ar mums kas nors padės šioje situacijoje. Jie pasiūlė pasiskambinti policijai.
Vilniaus policijos budintis atsiliepęs numeriu 271 60 10 iš antro karto, mus informavo, kad policija buvo atvykusi ir buvo susisiekta su signalizacijos savininku, bet tas žmogus atsisakė atvykti išjungti signalizaciją, nes yra „200 kilometrų už Vilniaus“. Savininkui bus skirta bauda.
Ir suprask iš pareigūno, kad mums, kvartalo gyventojams, teks palaukti, kol signalizacija pati nustos skambėti arba kol ateis darbo diena (signalizacija galimai skambėjo iš vienos Naujamiesčio odontologijos klinikos) ir ją kas nors išjungs.
Taip išeina, kad žmogus viešosios rimties trikdymu naktimis negali užsiimti, bet signalizacija gali, o būdo, kaip ją išjungti naktį, bent policija neturi. Gal po šios nuomonės Lietuvos policija suras pagaliau sprendimą, kaip apsaugoti žmones nuo miestuose staugiančių signalizacijų naktį, o gyventojai galės ramiai miegoti.
P. S. Ir istorijos pabaigoje, matyt, susigėdęs signalizacijos savininkas būdamas „200 kilometrų nuo Vilniaus“, vis dėlto pasiuntė savo pasiuntinį į objektą ir praėjus tik 3 valandom kaukimo, signalizacija buvo išjungta.