Nuvylė požiūris

Rokiškio verslininko Ričardo Kamarausko politika nusivylusi Gintarė (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) pasidalino savo istorija: „Praėjusią savaitę Rokiškyje esančioje fotoateljė 5 asmenys fotografavomės dokumentams: darėm po vieną skaitmeninę nuotrauką. Sumokėjome tikrai ne pigiai – 80 eurų. Tačiau ne kaina yra šios situacijos esmė... Man pasirodė nesąžininga, ir net neadekvatu, kad kitą dieną grįžus į tą pačią foto ateljė ir paprašius atspausdinti dvi popierines nuotraukas iš vakarykščių 5-ių, konsultantė manęs paprašė dar kartą susimokėti pilną sumą: ir už skaitmenines, ir už popierines. Nors sistemoje jie vis dar turėjo mūsų failus“.

Toliau pašnekovė pasakojo, kad iš karto nusifotografavę, popierinių nuotraukų nepirko, nes dokumentus pildė internetu ir reikėjo tik skaitmeninio formato nuotraukų. Tačiau ne viskas sekėsi sklandžiai: kažkas netiko ir dvi nuotraukos „nepraėjo“ sistemos reikalavimų, tad buvo nurodyta atvykstant į įstaigą turėti jas popieriniu variantu.

Paprašė mokėti dar kartą

„Grįžau į fotoateljė ir paprašiau atspausdinti būtent tas dvi vakar darytas nuotraukas. Paaiškinau, kodėl man jų reikia. Parduotuvės konsultantė parodė skaitmenines nuotraukas kompiuteryje ir paklausė, kurios iš jų netiko. Visos mūsų nuotraukos buvo likusios sistemoje, tereikėjo jas atspausdinti. Spausdintų nuotraukų kaina, sakė, yra 2 eurai už vienetą, tad aš būčiau sumokėjusi 4 eurus. Bet konsultantės atsakymas buvo kategoriškas: „Ne. Vakar buvo vakar, todėl negaliu. Jei norit nuotraukų, reikia sumokėti iš naujo visą pilną kainą“. Nors ir ji, ir aš, turėjome tuos skaitmeninius variantus, persifotografuoti mums nereikėjo. Reikėjo tik atspausdinti tas mažas nuotraukas. Skaitmeninės nuotraukos kainuoja 15 eurų ir plius 2 eurai už popierinius variantus. Vėl susidaro suma, nors man tereikėjo 2 nuotraukų už 4 eurus“, – šyptelėjo Gintarė.

Rokiškėnės teigimu, kompromisų ieškoma nebuvo, tad ji pasakė: „Ačiū, pilnos sumos dar kartą nemokėsime“ ir atsisveikino.

„Atsispausdinsiu kažkur kitur, ką daugiau besakysi... Esmė ta, kad į tą įstaigą bet kokiu atveju aš jau nebegrįšiu. Ar aš, kaip klientas, čia „užsimojau“ per daug tokiu prašymu?“, – klausė moteris.

Išgirdo panašių istorijų

Gintarė savo situaciją paviešino ir socialiniame tinkle Facebook. Moteris tikino sulaukusi ne vienos asmeninės žinutės net iš nepažįstamų asmenų, kurie su ja padalino patirtimis minėtoje parduotuvėje.

„Gavau nemažai žinučių iš svetimų žmonių. Dabar mintyse vienos moters istorija, kad paprašius perfotografuoti seną nuotrauką laidotuvėms, paslauga buvo įvertinta 50-čia euru. Bet kai paklausė kiek ta pati paslauga kainuotų, jei ne laidotuvėms, pasikeitė kaina per pusę – padarė už 25 eurus. Aišku, buvo ir komentarų, kad esu „mandra“, tik noriu suteršti verslininko vardą. Bet tikrai ne vienas rokiškėnas yra susidūręs su absurdiškomis situacijomis ten“, – pokalbio pabaigoje šypteli moteris.

Pateikė savo versiją

Paprašytas pakomentuoti situaciją, fotoateljė savininkas Ričardas Kamarauskas pirmiausia akcentavo, kad tarp kliento ir įmonės kilusius nesutarimus sprendžia Vartotojų teisių apsaugos tarnyba, tad klausė, kodėl moteris, jei yra nepatenkinta suteikta paslauga, nesikreipia ten?

„Trumpai paaiškinsiu kas įvyko: jie atėjo 5-iese, nusifotografavo, susimokėjo, jiems pateiktos nuotraukos, kurių jie prašė, už kurią sumokėjo. Sandėris baigtas. Kitą dieną atėjusi ta pati moteris paprašė jau kitokių matmenų nuotraukų, skirtų Jungtinių Amerikos Valstijų vizai ar žaliajai kortai. Nors kai fotografavosi sakė, kad jos bus reikalingos pažymėjimui. Kadangi tai jau yra kitas formatas, kitokios nuotraukos, pardavėja ir pasiūlė jai susimokėti iš naujo, už naują paslaugą. Klientė nesutiko mokėti, tad mes nuotraukų nedarėm. Ji supyko, kad už vieną kainą nepadarom dviejų skirtingų dokumentų nuotraukų, nors motyvuoja tuo, kad pas mus fotografavosi ir mes turim jos failus. Bet pasikartosiu – ji paprašė kitokio formato nuotraukų, pagal kitokius standartus, ir tas pakeitimas kainuoja. Nes kainuoja programos, su kuriomis dirbam, kainuoja pats žmogus, kuris fotografuoja ir dirba su programa. Viskas kainuoja. Juk ir ji pati turi failą, tegul spausdinasi namuose. Bet jei nemoka pakeisti failo į reikiamą, turi mokėti už mūsų darbą“.

Nepasitenkinimo sulaukia retai

R. Kamarauskas tikino, kad nemalonių situacijų per 30-imt jo darbo metų pasitaikė vis viena-kita, tad sakė per daug skaudžiai nereaguojantis.

„Tiesą pasakius, nelabai suprantu nepasitenkinimo esmės. Suprasčiau, jei sumokėjo pinigus ir mes nieko nedavėm arba pateikėm kažką ne to. Tada gali skųstis. O dabar, už ką mokėjo, tą gavo. Ar mes turim nemokamai daryti metus, dvejus vien dėl to, kad vis dar turim failus sistemoje? Kodėl keliamas šurmulys, nelabai suprantu?“, – klausia verslininkas.