Ir dėl daugelio kitų sėkmingai dirbančių valstybinių įmonių spaudžiam kumščius ir sakom - „yes!“ (liet.taip – DELFI). Matyt tikrai krizė baigėsi ir viskas dabar bus gerai ir valstybei, ir mums visiems.
Na ir ko mes džiaugiamės? Tikimės, kad sėkmingai dirbančių valstybinių įmonių uždirbtas pelnas papildys valstybės biudžetą ir bus iš ko padidinti algas mokytojams, gaisrininkams, policininkams, gal ir menininkams atsiras daugiau lėšų?

Galime visa tai užmiršti ir į valstybinių įmonių sėkmę nusispjauti apskritai, nes iš to ir valstybei, ir mums visiems, mano manymu, - jokios naudos. Vyriausybė nusprendė, kad sėkmingiausiai dirbančias valstybines įmones reikia atleisti nuo uždirbto pelno dividentų mokėjimo, pelną pervedant į „įmonės infrastruktūros vystymą“ (investiciniams projektams – DELFI).

Žodžiai, kaip žinia, gali daug, bet iš aplink mus sklandančių pavyzdinių schemų taip pat puikiai žinome, kuo gali pavirsti „infrastruktūros vystymai“. Dar prisiminkime, kad kuklių valstybinių įmonių vadovų atlyginimai gerokai lenkia Prezidentės atlyginimą, prisiminkime ir kitus jau nuskambėjusius valstybinėse įmonėse - automobilių, komandiruočių, renovacijų ir kitokių triukų fejerverkus, ne kartą drebinusius Lietuvos padangę.

Ir tada pažvelkime į valstybinių įmonių veiklą racionalesniu žvilgsniu - valstybė kaip pagrindinis akcininkas, turbūt natūralu, turėtų stengtis, kad pelnas būtų kuo didesnis, kad kankinantis biudžeto deficitas būtų mažesnis, kad ir mokytojai, ir gaisrininkai, ir policininkai, ir menininkai gautų daugiau lėšų, kad visiems būtų geriau ir visi būtų geresnės nuotaikos. Na, taip turbūt turėtų būti.

Tai tuomet ir darosi keista, kai šimtus milijonų uždirbusios valstybinės įmonės beveik viską, ką uždirbo, panaudoja savo reikmėms, o pagrindinis akcininkas dėl to lieka visai patenkintas: negavęs jam priklausančių pinigų ir net dar prideda lėšų, taip sakant, kitų metų veiklai.
Na, žinant, kaip Lietuvoje išgaruoja net ir tikslingai skiriamos lėšos tikslingiems projektams , norom nenorom imi įsivaizduoti kaip smagiai gali būti įsisavinami „infrastruktūrai“ skiriami pinigai.

Aš kažkuria prasme turbūt taip pat esu ir Lietuvos geležinkelių ir Lietuvos energijos ir kitų valstybinių įmonių akcininkas, taigi iš vienos pusės esu patenkintas, kad didėja jų pelnas, bet iš kitos esu visai nepatenkintas, kad tas pelnas išgaruoja aplinkiniais „infrastruktūros“ gerinimo keliais.

Jau jei aš ir jūs esame akcininkai, tai gal padedami mums atstovaujančios Vyriausybės ir paskirstykime savo uždirbtus pinigus, kad būtų naudinga mums visiems? O jei mūsų turto valdytojai mūsų pelną panaudoja kaip tik nori, bet tik ne taip, kad naudos turėtų tie, kam labiausiai reikia - mokytojai, gaisrininkai ir kiti, tuomet, atsiprašau, kažkaip kitaip reikėtų tuos uždirbtus milijonus valdyti. O gal ir valdytojai turėtų būti kiti?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!