Kai kieme atbuline eiga stačiau savo automobilį į kažkieno „VIPinę“ vietą, kaip tik atlėkė automobiliu tos vietos „savininkas“ ir užkirto kelią. Išlipus aiškintis, kaip suprasti tokį elgesį, buvau informuotas, kad kažkokiu vietinių susitarimu, o tiksliau tokiais pat agresyviais būdais automobilių vietos yra užimtos, ir man buvo nurodyta važiuoti kitur.
Taip nukenčia ne tik besisvečiuojantys, bet ir labiau pakantūs to paties namo gyventojai, nes visiems vietų, regis, nebeužtenka. Ir niekada nežinai, ar kitas kaimynas vėl „mandagiai“ neparodys, kad užėmei jo vietą.
Aišku, kad problema dėl automobilių vietų kiemuose seniai egzistuoja. Bet toks agresyvus neteisėtas kaimynų elgesys turi būti valdomas, o ypač kai tyčia padaroma žala blogoje vietoje pastatytam automobiliui. Pasigirstant daugiau tokių atvejų įvairiuose miestuose, tai tampa masiniu nusikalstamu reiškiniu. Argi mes vėl grįžtame į praėjusio amžiaus paskutinio dešimtmečio gaujų savivalės laikus?
Civilizuoti gyventojai, nepageidaujantys, kad jų kieme stovėtų svetimi automobiliai, įsirengia pakeliamąjį užtvarą, ar bent jau ženklą „Privati valda“, arba supranta, kad tikimybė rasti laisvą vietą visiems yra vienoda.
DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!
Ar jums yra tekę atsidurti panašioje situacijoje? Jei taip, kaip elgėtės? Kaip manote, kaip tokioje situacijoje reikėjo elgtis skaitytojai? Pasidalykite savo patirtimi apie vairavimo ypatumus daugiabučių kiemuose ir bėdų sprendimą su nepakančiais kaimynais! Jūsų laiškų laukiame el.p. pilieciai@delfi.lt!