Jau kelintą savaitę iš eilės seku itin jautrią diskusiją – gyvūnai ir jų teisės.

Atleiskit, p. Čimbarai, nesuprantu Jūsų smegenų suskystėjimo dėl gyvūnų atėmimo. Cituoju savo 7-erių metų berniuko pasisakymą šia tema: „Mama, kodėl suaugę girtuokliai, didesni už mane žmonės gali šaukti, lįsti į žaidimų aikštelę, kodėl didesni vaikai už mane gali atiminėti mokykloje iš manęs pinigus? Kas nutiks jei Lakis (mūsų šeimos narys, šuo) sulos ir koks piktas dėdė paskambins į policiją? Policija manęs neapgins, policija įskaudins mūsų šeimą, nes atims arba užgaus Lakutį?“.

Pone, nesuprantu, ką veikiate dvejus metus šioje kadencijoje, ar galite pradėti ginti gyvūnų teises? Ar galite pradėti rūpintis beglobiais? Ar galite pateikti įstatymo pataisą, kad gyvūnai nebūtų skriaudžiami? Alkani? Sušalę?

Nors vieną kartą, prieš teikiant įstatymų pataisas, galite atsisukti į tuos, kurie negali pasakyti, kad jiems skauda? Kad jie liūdni? Kad jie mylimi ir kad jie ne vieni? Ar galite užtikrinti pirmiau tai, kas laikosi „ant plauko“?

Gal per garsiai kalbantiems žmonėms galime uždėti balso stygų slopinimo prietaisą? Gal galime visokiems pedofilams, žudikams, patyčių kurstytojams dėti apynasrius? Grandines, kurios nuramintų psichinius ligonius?! Juk ne, nes tai žmogaus teisių pažeidimas...

Ar apginsite amsintį šunį nuo skriaudikų?!

Nuo kada šuo negali loti, katinas miauksėti? Ar tai nėra gyvūnų teisių pažeidimas?

Nusivyliau Jumis. Nusivyliau valstybe, kuria labai tikėjau... Nusivyliau valdančiaisiais, kurie valstybės mastu sprendžia tokius dalykus, kurie varžo teises.

Labai nebejaučianti pagarbos, nuostabiausio šuns šeimininkė.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Ar sutiktumėte su Seimui pasiūlytu Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos nario Petro Čimbaro įregistruotais Triukšmo valdymo įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais?

Pagal siūlomą projektą, „joks asmuo, kuris atsakingas, prižiūri, globoja ar kontroliuoja bet kurį gyvūną, negali sukelti ar leisti gyvūnui sukelti nepagrįstą triukšmą, įskaitant, bet neapsiribojant, bet kokius garsus, kurie yra aiškiai girdimi bet kurioje triukšmo veikiamoje gyvenamosios nuosavybės vietoje: nepertraukiamai 10 minučių ar daugiau nuo 7 val. iki 22 val., nepertraukiamai 5 minutes ar daugiau nuo 22 val. iki 7 val. arba girdimi su pertrūkiais daugiau kaip 30 minučių per 3 valandas.“

Išsakykite savo nuomonę el. p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Gyvūnų triukšmas“.