Radijuje skambėjo reklamos – lengviau nei skolintis iš draugo, atiduosi po trijų mėnesių, draugiška paskola ir pan. Na, nesusilaikiau ir kartelį pasiskolinau... Atidaviau, po to dar kartą, dar kartą... Net nepajutau, kaip atidavinėti jau reikėjo didesnę dalį savo pajamų. Vėliau sumažėjo pajamos, tad pradėjau skolintis, kad atiduočiau jau turimas paskolas.

Pajamos atsistatė, bet įsiskolinimai tapo nebevaldomi. Dabar visi skaitantys lietuviai pagalvojo: žinojai, ką darei, numanei pasekmes, tad kuo čia skundiesi. Taip, sutinku su tuo. Ir nesiskundžiu. Parašyti apie tai mane paskatino tik noras perspėti kitus.

Mano situacija tokia, kad bankrutuoti negaliu, o antstoliai į kalbas gi nelabai leidžiasi (kas susidūrė, tas žino). Greitųjų kreditų kompanijos taip pat nori pinigų čia ir dabar. Turiu būsto paskolą, už ją laidavo man artimas asmuo, tad jei reikalai toliau eis tokia pačia linkme, nusitempsiu iš paskos ir man mylimą žmogų.

Šiomis dienomis žiniasklaidoje daug girdėjau apie savižudybes, buvo įvardijama daug priežasčių, tačiau man žinomi iš gyvenimo savo noru išėję du žmonės buvo būtent įklimpę į greituosius kreditus.

Nemanau, kad žiniasklaidos atstovai apie tai nežino, tiesiog labai daug pinigėlių skiriama reklamai, iš ko jie ir gyvena. Jei pasigilintumėte, pamatytumėte, kad bent 30 procentų reklamos būtent greitųjų kreditų. Pelnai milžiniški, remiamas sportas, dar ir kokia labdaringa akcija padaroma, tačiau niekas nesusimąsto, kokia to kaina.

Mano laikas eina į pabaigą, jau artimiausiomis dienomis greičiausiai užblokuos mano banko sąskaitą, o mylimiems žmonėms prisipažinti, kad sužlugdžiau savo ir jų gyvenimus, turbūt neišdrįsiu.

Vis dar svajoju apie galimybę išsimokėti šiuos įsiskolinimus su normaliomis palūkanomis. Net neskirdamas 40 procentų pajamų, su žmoniškomis palūkanomis galėčiau tai padaryti per penkerius metus. Deja, tai tik svajonė. O realybėje turėsiu priimti sunkų sprendimą...

Žinau, kad niekas nesuvaldys greitųjų kreditų – per daug pelno neša.. Tikras lietuvis, kuris pats neturi su tuo problemų, pagalvos – patys kalti, kad skolinasi. Tiesiog stenkitės nepakliūti į šiuos spąstus, nes mano ir tų dviejų jau išėjusių iš gyvenimo žmonių pavyzdys rodo, kad ištrūkti iš jų kartais nebeįmanoma.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pagalbos telefonai:

Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linija
Budi savanoriai konsultantai
8 800 28888 I-VII
visą parą
Vaikų linija
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
116 111 I-VII
11:00 - 21:00
Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba)
Budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui.
8 800 77277 I-V
16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
8 800 66366 I-VII
10:00 - 21:00
Vilties linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
116 123 I-VII
visą parą

Skambučius į visas linijas apmoka
iš Valstybės biudžeto lėšų.

Emocinė parama internetu

„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per dvi dienas
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetasAtsako per dvi dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per tris darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per tris dienas

Krizių įveikimo centre (Giedraičių 60 A, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00

Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt