Nuvykus į „Regitrą“, atsakymas tiesiog pribloškė, kad transporto priemonė tikrai išregistruota (patikinu, jog automobilis turi galiojančią techninę apžiūrą, galiojantį civilinį draudimą, kartu esu registruotas Vilniaus m. savivaldybėje ir automobilis ten buvo registruotas) ir kad reikia pakartotinai registruoti, žinoma, už tai dar kartą papildomai sumokant.
Aišku, mokėti noro neturėjau, bet tuomet buvo tiesiog tvirtinama, kad registracijos nebus, arba susimokėjus, jei kas netinka, kreiptis į aukštesnes institucijas. Apie argumentus, kad „Regitros“ puslapyje aiškiai rašoma, jog nuo 2018 m. automatinio išregistravimo nėra, argumentų neužteko.
Trumpai: susimokėjau už naują tech. 10 Eur ir... Atslūgus šokui, kyla krūva klausimų: o kas būtų, jei nebūčiau sužinojęs (juk kai esi įsitikinęs, kad su automobilius viskas gerai, su dokumentais, civilinis draudimas galioja, o mano atveju iki kitų metų, ir įvyksta incidentas, pvz.: atsitrenki į kokį „Porsche“, „Ferrari“ ar kitą prabangų automobilį)? Gerai, jei policija sustabdytų, o kas, jei ne?
Nei žinutės, nei skambučio, nei įspėjimo iš „Regitros“ negavau, jokių baudų ar kitų siurprizų neturiu. Taigi, ši įstaiga būtų nekalta, nes ten kažkokia šiemet pasikeitusi tvarka, todėl dabar prieš eksploatuojant automobilį kiekvieną kartą reikia tikrinti ar jis gali dalyvauti eisme? Esu įsitikinęs, kad tai nėra normalu, kad taip prisidengus įstatymais ir nuolat besikeičiančiomis tvarkomis, tiesiog vykdomas pasipinigavimas. Nejaugi turint klientų duomenis sunku informuoti, jog transporto priemonė dėl n priežasčių bus išregistruota?
Juk „Regitros“ pagrindinis uždavinys užtikrinti tvarką, o ne kelti chaosą keliuose.
DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!
Norite išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt arba spauskite apačioje.
Komentuoja „Regitros“ Komunikacijos skyriaus specialistė Emilija Bardauskienė
Vienas svarbiausių „Regitros“ tikslų yra užtikrinti, kad į viešąjį eismą patektų tik tinkami ir saugūs automobiliai. Kitaip tariant, tam, kad su transporto priemone būtų galima dalyvauti eisme, ji turi atitikti tam tikrus nustatytus reikalavimus bei turėti galiojantį privalomąjį draudimą ir techninę apžiūrą.
Dėl šios priežasties registracijos metu „Regitros“ specialistai tikrina įvairią informaciją apie automobilį. Pavyzdžiui: ar jis nėra vogtas, įkeistas, areštuotas, pripažintas nebetinkamu naudojimui. Taip pat aiškinamasi, ar galioja automobilio techninė apžiūra bei draudimas. Tik atlikus duomenų patikrą, automobilis yra įregistruojamas.
Vis dėlto, praktikoje atsiranda priežasčių, dėl kurių įregistruotas automobilis nebegali dalyvauti viešajame eisme. Tokiais atvejais galimi keli variantai. Pirmuoju atveju gali būti tiesiog sustabdomas jo leidimas dalyvauti viešajame eisme. Apie tai „Regitra“ automobilio savininką informuoja SMS žinute. Štai nuo praėjusių metų gegužės mėnesio, jei pasibaigė galioti techninė apžiūra ar draudimas, automobilio leidimas dalyvauti viešajame eisme yra tiesiog sustabdomas, o įvykdžius minėtas prievoles jis yra atnaujinamas automatiškai be jokių papildomų mokesčių.
Kitas galimas variantas – tai automobilio automatinis išregistravimas. Jis taikomas tik tam tikrais numatytais atvejais:
- kai automobilį įsigijęs asmuo per 10 kalendorinių dienų jo neįregistruoja savo vardu po to, kai „Regitrai“ buvo pranešta apie savininko pasikeitimą;
- vagystės ir konfiskavimo atvejais;
- automobilį įregistravus kitoje užsienio valstybėje;
- pasibaigus laikino įregistravimo terminui.
Primename, kad informaciją apie tai, ar transporto priemonė gali dalyvauti viešajame eisme, ar jos draudimas bei techninė apžiūra galioja, ar jai nėra taikomi tokie apribojimai kaip areštas ir kt. galima pasitikrinti „Regitros“ interneto svetainėje.
Kalbant konkrečiai apie Jūsų minimą situaciją, tam, kad galėtume tiksliau pakomentuoti susidariusią situaciją, reikėtų detalesnės informacijos. Galbūt viena iš priežasčių, kodėl taip galėjo nutikti – pasibaigė laikino įregistravimo terminas.
Dar iki šių metų rugpjūčio mėnesio, jei asmuo registruodamas automobilį tuo metu buvo įtrauktas į Gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, jo automobilį „Regitra“ įregistruodavo laikinam – 6 mėnesių – laikotarpiui. Kad tai laikina registracija, būdavo pažymima ir registracijos liudijime. Laiku nepratęsus šio termino, automobilis automatiškai išregistruojamas. Šiuo metu ši tvarka yra pasikeitusi ir tokiais atvejais automobilis yra įregistruojamas neterminuotam laikui.
Vis dėlto, kaip ir minėjome, reikėtų daugiau informacijos, norint detaliau pakomentuoti šį atvejį. Tad kviečiame klientą su mumis susisiekti el. paštu regitra@regitra.lt, kad galėtume kuo tiksliau išsiaiškinti susidariusią situaciją.