„Kokia nesąmonė, tada pasakė mano draugė, atseit bendrauti nemokame... ‒ prisiminė pirmąją jos reakciją Augustė. ‒ O aš grįžau kitą dieną. Ir likau. Aišku, mokykloje turiu draugų, su kuriais galiu smagiai leisti laiką, bet dažnai mane apimdavo pyktis ir nesuprasdavau, kodėl. Dabar galiu tai išsiaiškinti grupėje. Ir su tėvais santykiai pagerėjo... Kartais būdavo taip blogai, kad nenorėdavau grįžti namo, galvodavau, kam aš tokia išvis reikalinga... ‒ patyli ji, o paskui nusišypso. ‒ Visi žmonės skirtingi, visokių reikia.“
Atviras jaunimo centras „Mes“ atveria duris tiems, kurie ir vasarą lieka Vilniuje. Du kartus per savaitę (antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 16 iki 19 val.) čia organizuojamos nemokamos socialinės, pedagoginės ir psichologinės paslaugos 14‒29 m. jaunimui, kuris turi mažiau galimybių ar ieško savirealizacijos būdų neformalioje aplinkoje. Užsiėmimus veda socialinis darbuotojas, psichologas arba pedagogas, bendradarbiaudami su įvairių meno sričių atstovais.
Teminėse diskusijų grupėse (antradieniais), kurios yra skirtos jaunimui, norinčiam išmokti laisvai bendrauti, sužinoti daugiau apie save, atpažinti ir įvardinti savo jausmus, kalbama apie savęs pažinimą ir savirealizaciją, priklausymo bendraamžių grupei ir socialinės atskirties problemas, motyvacijos ugdymą, prasmingą ir saugų laisvalaikio leidimą. Šias grupes veda psichologas ir / arba socialinis darbuotojas.
Savęs pažinimo užsiėmimai per meną (ketvirtadieniais) skirti jaunimui, norinčiam geriau pažinti save, išmokti pasitikėti savo jėgomis, plėsti akiratį. Juose per vaidybą ir kitokią meninę kūrybą atkartojamos probleminės situacijos, jos aptariamos, modeliuojami teigiami sprendimų būdai. Tuo pačiu jaunimas supažindinamas su veiklomis, ateityje padėsiančiomis pasirinkti su menais susijusią specialybę (teatras, dailė, kūrybinis rašymas ir pan.).
Pirmasis užsiėmimas ‒ jau liepos 4 d., ketvirtadienį.
Atviro jaunimo centro „Mes“ misija – tai atviros ir saugios erdvės darbui su jaunimu ir jaunimo veiklai organizavimas. Jo funkcijos – sudaryti jaunimui sąlygas įgyti naujų socialinių įgūdžių, užtikrinti ilgalaikį užimtumą, atsižvelgiant į jauno žmogaus poreikius ir interesus, atlikti nusikalstamumo, žalingų įpročių ir kitų psichosocialinių problemų prevenciją bei konsultuoti jaunimą jiems rūpimais klausimais. Lankytojų amžius ‒ nuo 14 iki 29 metų.
Atviro jaunimo centro veikla organizuojama taip, kad jame gali lankytis tiek motyvuotas, tiek mažiau motyvuotas jaunimas. Atsižvelgiama į socialinės rizikos šeimų poreikius. Su šia grupe dirbama daugiau valandų per savaitę. Pagalba ir konsultavimas (pagal poreikį) nuolat teikiamas ne tik jaunimui, bet ir jų tėvams bei globėjams.
Veikla organizuojama vykdant projektą „Mes ‒ Tavęs laukiame“, kurį remia Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.