Tokio įtraukiančio visą gimnazijos ir kaimynystėje įsikūrusio VDU Botanikos sodo bendruomenę projekto tikslas –sukurti vaistinių augalų ekologinį ūkį, teorines bei praktines žinias ugdyti įvairiose edukacinėse erdvėse.
Miesto vaikai šiais laikais ne visi turi galimybę prisiliesti prie žemės, stebėti, kaip iš pasėtų mažyčių sėklos grūdelių užauga įvairūs augalai. Tad partnerystė su VDU botanikos sodu labai prisidėjo prie projekto įgyvendinimo: gimnazijai buvo paskirtas sklypas, kuriame patys 1-12 klasių mokiniai turėjo sukasti lysves, patys rinkosi mėgstamiausių vaistinių augalų sėklas, jas sėjo, ravėjo, rinko vaistingąsias dalis, džiovino (tam tikslui mokykla įsigijo džiovyklę), sėklų pririnko ir šio pavasario sėjai.
Beje, sklype mokiniai užaugino ir daržovių, kurios rudenį paįvairino valgykloje ruošiamų patiekalų asortimentą, be to, vaikai technologijų pamokose mokėsi pasigaminti ekologiškų morkų, burokėlių traškučių, kitų sveikuoliškų saldumynų.
Visus metus gimnazistai su savo auklėtojais ir tėveliais mėgavosi kvapnia arbata, kartu ieškojo būdų, kaip ir kur dar būtų galima panaudoti užaugintas vaistažoles. Kovo pabaigoje, susirinkę į nuveiktų darbų pristatymą, mokiniai ir mokytojai turėjo kuo nustebinti vieni kitus.
Pasirodo, sudžiovinti augalai – puiki medžiaga originaliai dekoruoti margučius, pagaminti kvapniam ekologiškam muilui, atvirukams kurti. Mokiniai žinias apie vaistažoles gilino klasių valandėlių metu lankydamiesi pas garsias žolininkes, dalyvaudami integruotose įvairių dalykų pamokose, kurdami mėgstamiausių arbatų receptus (pvz. draugyste garuojanti 6b klasės arbata „Apkabinkim“), arbatos mėgėjo žinyną.
Galima stebėtis vaikų ir suaugusiųjų išradingumu: 5b klasės mokiniai susuko filmuką „Mėta – aukso vertės gabalėlis“, 8a mokiniai pasigamino vienodus puodelius arbatai gerti, devintokai surengė žaidimą „Protų kovos“, dešimtokai, įkvėpti projekto idėjos, sukūrė vitražų seriją, kuria pasipuoš gimnazijos erdvės. Vienuoliktos klasės mokinė Neringa Gališanskytė taip pat dalijosi įspūdžiais apie nuveiktus darbus: „11-okai ne tik išsijuosę gražina gimnazijos aplinką, bet džiaugiasi savo indėliu į projektą. O indėlis tikrai nemažas – ne tik džiovinome arbatžoles, bet ir rinkome informaciją apie jas, domėjomės, kokias žoleles galima maišyti. Visi kūrėme galimus projekto logotipus, išrinkome geriausią, po to arbatžoles originaliai įpakavome. Mūsų arbata iš direktorės bei pavaduotojų rankų pasiekė ir Kauno m. savivaldybės, kai kurių šalies ministerijų pareigūnus bei LR Seimo narius, kurie nuoširdžiai pasidžiaugė mūsų ekologiško produkto logotipu ir, žinoma, sveikatą tausojančia arbata. Nepamirškime, kad arbata – kaip draugystė: geriausia, kai ji tikra. Dabar dar kurpiame naujo produkto - ekologiškų daržovių traškučių - planus.“
Taigi, respublikinis aplinkosauginis projektas „Ekologinė mokykla. Nuo sėklos iki arbatos puodelio“ įtraukia ne tik visą gimnazijos bendruomenę, bet ir suteikia galimybę miesto žmogui prisiliesti prie žemės, pamatyti, kokį grožį galima užauginti savo rankomis, ugdo ekologines vertybes ne tik teoriškai, bet ir per praktinę veiklą, skatina žvelgti į supančią aplinką kūrybiškai.
Geriausios projekto idėjos ir darbai bus pristatyti balandžio 25 d. gimnazijoje vyksiančioje Nacionalinėje pamokoje „EKO idėjos Lietuvai 2016“.