Idėja steigti Trečiojo amžiaus universitetą gimė Žilvinui Riškevičiui dar 2013-2014 m. komandiruotės metu, svečiuojantis Skandinavijos šalyse, kur jis susipažino su keliais tokio pobūdžio universitetų atstovais.
Grįžus į Lietuva idėja pasidalino su žmona Sadra Juonyte ir abu pradėjo domėtis čia įkurtais Trečiojo amžiaus universitetais. Daug bendravo su Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų asociacijos pirmininke. Buvo sprendžiama, kuriame miestelyje būtų galima realizuoti šią idėją.
Žilvinas Riškevičius vasaros metu dažnai poilsiauja Alytaus r. Daugų mieste, kur yra žmonos tėčio tėviškė, ir pastebėjo pačio miestelio gyvumą ir senjorų aktyvumą, todėl su žmona Sandra Juonyte nusprendė, kad jos mirusio tėčio garbei Trečiojo amžiaus universitetą įkurs čia. Žilvinas Riškevičius siūlė universitetą pavadinti uošvio vardu-Alfonso Juonio trečiojo amžiaus universitetu, bet žmona tam paprieštaravo. Ji nenorėjo suasmeninti ir pririšti prie savo giminės vardo – buvo nuspręsta universitetą pavadinti miestelio vardu.
2015 m. rugsėjo 1 d. simbolišką mokslo metų pradžios datą buvo įsteigtas Daugų Trečiojo Amžiaus Universitetas, kitaip dar vadinamas Daugų TAU. Tai pirmas tokio pobūdžio universitetas Alytaus rajone, 56 Lietuvoje ir 39, priklausantis Lietuvos Trečiojo amžiaus universitetų asociacijai.
Beveik tris mėnesius vyko paruošiamieji darbai veiklos pradžiai. Buvo organizuojami susitikimai su Alytaus r. savivaldybės, Daugų V. Mirono gimnazijos atstovais, vyko derybos dėl paskaitų vedimo vietos, laiko, lektorių. Aktyviai buvo bendraujama su jau veikiančiais arčiausiai esančiais Trečiojo amžiaus universitetais. Kiekvieną savaitę buvo organizuojami susitikimai su potencialiais Daugų Trečiojo Amžiaus Universiteto klausytojais.
Steigėjų nuomone, visi mokomieji dalykai ir jų pateikimas turi įtikti būsimiems klausytojams, todėl vyko jų poreikių analizė, buvo nuspręsta, kad paskaitos vyks Daugų Vlado Mirono gimnazijoje nuo 15 val.
Iš pradžių galvota universitete dėstyti vieną kartą per savaitę po kelias paskaitas. Klausytojai pasirinko bendrinio pobūdžio skirtingus mokomuosius dalykus menus, teisę, psichologiją, informatiką, turizmą, finansus ir anglų kalbą, o vėliau nuspręsta išskirti ir šių dalykų siauresnės specializacijos mokymus (teatras, dailė, konstitucinė teisė, paveldėjimo teisė ir pan.).
Sugalvota, kad lektoriai bus kviečiami iš visos Lietuvos, bus daug bendradarbiaujama su kitais trečiojo amžiaus universitetais, o vėliau bandoma pasikviesti lektorius ir iš užsienio šalių.
Steigėjų Žilvino Riškevičiaus ir Sandros Juonytės vizija yra netradiciškai, šiuolaikiškai perteikti mokymus, todėl bus diegiamas nuotolinio mokymo modulis, bus kuriamas senjorų teatras bandoma vykdyti klausytojų mainų programa (Erasmus).
Viską susidėliojus 2015 m. lapkričio 24 d. Daugų kultūros centre įvyko iškilmingas Daugų Trečiojo Amžiaus Universiteto atidarymas, o nuo gruodžio 1 d. prasidėjo paskaitos. Pirma paskaita buvo „Finansai ir jų valdymas bei apsauga“. Į pirmą paskaitą atėjo beveik dvigubai daugiau klausytojų nei yra užsiregistravę, nes iki metų pabaigos dar vyksta registracija. Visi klausytojai liko labai patenkinti pirma paskaita ir su nekantrumu laukia kitų. Tikimės, kad iki registracijos pabaigos prisijungs dar daugiau žmonių, nes mokslas yra nemokamas.
Taip Alytaus rajone, Daugų mieste veiklą pradėjo Trečiojo amžiaus universitetas. Tikimasi, kad graži žinia apie universitetą Dauguose pasklis po Alytaus rajoną ir jį lankys Daugų bei aplinkinių seniūnijų gyventojai.