„Nuolatos vykdome įvairius projektus, siekdami suvienyti mūsų kaimo bendruomenę ir spręsti aktualias mums visiems problemas. Mūsų bendruomenėje itin aktualios ir tokios problemos kaip smurtas artimoje aplinkoje. Šiai problemai spręsti nusprendėme pasitelkti specialistus iš Vilniaus „Menų ir mokymo namų“ bei įnešti daugiau inovatyvumo ir patrauklumo sprendžiant šią aktualią visuomenei problemą“ , – pasakoja Aukštelkės bendruomenės pirmininkė Violeta Budreckienė.
Projektas buvo vykdomas Šiaulių rajono Aukštelkės pagrindinėje mokykloje ir Aukštelkės Socialinės globos namuose. Per 16 dienų buvo įgyvendinta daug naudingos visuomenei veiklos, kuri suvienijo ir įtraukė į aktyvią diskusiją daugiau nei 100 Aukštelkės kaimo gyventojų. Veiklą inicijavo ir joje dalyvavo Aukštelkės pagrindinės mokyklos direktorius Vaidas Bacys ir bendruomenės „Aukštarūžė“ pirmininkė Violeta Budreckienė.
Renginiuose buvo pakviesti dalyvauti mokyklos darbuotojai, pradedant savanoriais ir baigiant mokyklos administracija, į veiklą įtraukti ir moksleiviai iš Aukštelkės pagrindinės mokyklos ir Šiaulių Didždvario gimnazijos, jų tėvai, Aukštelkės policijos atstovai, socialiniai darbuotojai bei kiti bendruomenės nariai.
Projekto pradžioje buvo atliktas anketinis tyrimas nuostatoms ir žinioms apie smurtą artimoje aplinkoje įvertinti, kurį pristatė ir kartu su bendruomenės nariais aptarė psichologė Virginija Skučaitė.
Vėliau vyko praktiniai A. Boalio „Engiamųjų teatro“ metodikos mokymai bendruomenės aktyvistams, kuriuos vedė šios metodikos ekspertės – aktorė Rimanta Vaičekonytė ir psichologė Virginija Skučaitė. Smagiausia ir patraukliausia visiems veikla buvo kartu su metodikos ekspertėmis ir moksleiviais bei Socialinės globos namų darbuotojais sukurtas bei pristatytas „Forumo teatro“ metodika paremtas interaktyvus spektaklis bendruomenei, kuris buvo rodomas Aukštelkės Socialinės globos namuose.
Į spektaklį susirinko daugiau nei 100 bendruomenės narių. Spektaklyje ne tik buvo pademonstruotos aktualios bendruomenei problemos, bet ir į diskusiją bei vaidinimą įtraukti žiūrovai. Diskusiją vedė psichologė ir „Forumo teatro“ metodo specialistė Austėja Beinartaitė. Žmonės ne tik reiškė savo nuomonę, bet ir aktyviai siūlė kaip spręsti problemas, taip pat lipo į sceną bei, pakeisdami vaidinusius aktorius, bandė išspręsti problemines situacijas.
„Forumo teatro metodas mums padeda pasiruošti įvairioms gyvenimo situacijoms, tai tarytum gyvenimo repeticija, – teigė „Menų ir mokymo namai“ direktorė Rimanta Vaičekonytė, – Tai, anot metodikos kūrėjo Augusto Boalio, tarytum gyvenimo veidrodis, į kurį galima įlįsti ir pakeisti jame matomą vaizdą geresne linkme“.
Aptardami projektą, bendruomenės nariai džiaugėsi, kad su specialistų pagalba turėjo puikią galimybę kūrybiškai analizuoti problemos smurto artimoje aplinkoje situaciją, išmoko naujų metodų, kaip sudominti ir įtraukti žmones į šių problemų sprendimą, o visų smagiausia buvo susitelkimas ir pastangos tarpusavio bendravimą padaryti gražesnį ir siekti, kad smurtas jų aplinkoje būtų nepageidaujamas svečias.