„Buvo pažadėta, kad nuo penktadienio veiks nauja centralizuota sistema, bet ji neveikia. Savivaldybės internetiniame portale skelbiama, kad darželiuose yra laisvų vietų, beveik kiekviename po vieną, po dvi. Atsispausdinau šią informaciją ir nuėjau į savivaldybę, tačiau ten man pasakė, kad viskas padaryta „dėl akių“, o tų vietų iš tikrųjų nėra“, - pasakojo Eugenijus.

Pasak jo, savivaldybėje susidariusi nemaža tėvelių eilė, prisiskambinti neįmanoma, o žmones aptarnauja tik viename langelyje.

„Man pasakė, kad dar nesuvesti duomenys į sistemą. Bandžiau registruoti savo vaiką kitą dieną po jo gimimo, tačiau dabar negalima pažiūrėti, kokia jo „būsena“, ar turi pirmumą ir pan.“, - piktinosi vilnietis.

Eugenijus bandė skambinti tiesiai į darželius, kurių atstovai kaip susitarę kalbėjo, kad savivaldybės internetiniame puslapyje įsivėlusi klaida ir laisvų vietų nėra.

Paskambinus į vieną iš sostinės darželių, kuriame, kaip buvo skelbta savivaldybės puslapyje, yra 8 laisvos vietos įvairiose amžiaus grupėse, atsiliepusi moteris pripažino, kad tų vietų iš tikrųjų nėra. Pasak jos, grupės jau suformuotos ir kai kurios iš jų jau dabar yra per didelės.

„Priimsim kiek lieps savivaldybė. Mes patys negalime spręsti priimti vaiką ar ne. Nuolat skambinėja tėvai, klausia, ar turime laisvų vietų. Kiek savivaldybė lieps, tiek ir priimsim“, - entuziazmu netryško darželio darbuotoja.

Tuo metu Vilniaus miesto savivaldybės atstovai tikina, kad laisvos vietos egzistuoja, o sistema veikia nuo penktadienio.

„Sistema veikia nuo penktadienio. Joje rodomos laisvos vietos, į kurias dabar bus toliau skirstoma pagal pateiktus prašymus. Be to, kaip ir buvo numatyta, yra galimybė pateikti prašymą internetu. Telefonu gali būti sudėtinga prisiskambinti, nes visą dieną specialistai konsultuoja skambinančius tėvus telefonu“, - situaciją komentavo Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys.

DELFI primena, kad nuo rudens veiksiančios naujos grupės darželiuose formuojamos pagal naująją tvarką. Nuo šiol užrašyti vaikus galima tik centralizuotai, o darželiai tokios galimybės nebetenka. Tai reiškia, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigose turėtų išnykti kyšių sistema. naujoji sistema leis aiškiau žinoti, kiek laisvų vietų yra darželiuose.

Nors bus galima nurodyti penkis pageidaujamus darželius, vaikui patekus į vieną darželį, kiti variantai automatiškai bus anuliuoti.

Dėkojame DELFI skaitytojui už informaciją!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (99)