„Aš kaip pilietė, mokanti visus priklausančius mokesčius ir visą kainą už elektrą, nesuprantu: kodėl mes nebuvome informuoti iš anksto; kodėl mes jau antra para esame be elektros; kodėl nėra jokio informavimo, kada bus pašalinti gedimai ir bus tiekiama elektra. Susidaro įspūdis, kad įvykus rimtesniam įvykiui valstybėje, kiekvienas paliktas sau išgyventi“, – piktinasi skaitytoja Natalija.

„ESO ir kiti institucijų atstovai per žiniasklaidą nesigėdydami, indėnišku veidu porina, kad kai kurie elektros neturės dar tris dienas. <...> Kol kas – apmaudus, neįkvepiantis vaizdas, kaip veikia mūsų valstybė ekstremaliomis sąlygomis“, – rašo Giedrius.

„Trys dienos be elektros yra visiškai nepriimtina turint omeny jog gyvenam Vilniaus mieste, o ne vienkiemyje už 50 km“, – apmaudą lieja Tomas.

Tuo metu „Delfi“ skaitytoja Elena pasakoja, kad jos šeima palikta be elektros, vandens ir ryšio.

„Atvažiavę į svečius į Lietuvą, apsistojome Rudaminoje. Per audrą turėjome ir vandenį, ir elektrą, bet buvo labai silpnas, beveik jokio, mobilusis ryšys / internetas. Vakar, 14 val., atjunge tiek vandenį, tiek elektrą VISAM RAJONUI. Visos gretimos parduotuvės uždarytos, nes neturi elektros. Vanduo išparduotas visur. Niekam negalime prisiskambinti. Nėra nei kam pasiskųsti. Visas maistas šaldytuve jau sugedo. Nei tualetu, nei dušu negalima naudotis. Interneto tik vienas brūkšnelis, ir tai prapuolantis. Dabar yra 9.30, netrukus – para be nieko. Tai yra skandalas“, – pasibaisėjusi moteris.

Dar viena skaitytoja, Kamilė, šalyje susidariusią situaciją ir jos sprendimą palygino su panašia patirtimi Italijoje.

„Pernai pavasarį teko lankyti draugus nedideliame miestelyje Pietų Italijoje. Kaip tyčia, tą savaitę kilo didžiulė audra – itin galingi vėjai, lietūs. Kai miestelyje dingo elektra, buvo maždaug 19 val. vakaro. 23 val. prie pastotės jau stovėjo didžiulis sunkvežimis su generatoriumi, aprūpinančiu elektra visą miestelį. Kiek girdėjau, elektros tiekimas buvo sutrikęs ir kituose aplink esančiuose miesteliuose. Tikiu, kad sutrikimai nebuvo tokie masiniai, kaip Lietuvoje, tačiau elektros tiekėjų operatyvumas buvo nenuginčijamas. Kodėl čia nėra tokių generatorių, kuriuos būtų galima pajungti, kol gedimai bus išspręsti? Užuot pastačius juos, gyventojams rekomenduojama patiems įsigyti generatorius, kurių kainos prasideda nuo maždaug 200 eurų ir gali siekti tūkstančius. Taip ir matau, kaip kaimo močiutė ieško, kas nuvežtų ją iki miesto, kad iš pensijos galėtų nusipirkti elektros generatorių“, – ironizuoja moteris.

Norite pranešti naujieną ar išsakyti savo nuomonę? Kviečiame rašyti el. paštu pilieciai@delfi.lt

Trečiadienį elektros tiekimas nebus atkurtas visiems

Kaip rašėme anksčiau, daliai gyventojų elektros tiekimas trečiadienį dar nebus atstatytas. Tai praneša Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) vadovas Renaldas Radvila. Jis tvirtina, kad atstatymo darbai užtrunka dėl neįprastai plataus stichijos žalos mąsto.

„Vyksta intensyvūs darbai, tiek vakar, tiek šiandien aktyviai šalinami gedimai. Dienos pabaigoje turėsime dar keliasdešimt tūkstančių vartotojų, kuriems bus atstatyta elektra, bet per šiandieną nepavyks atkurti tiekimo visiems. Ar tai užtruks iki šeštadienio, negaliu pasakyti“, – trečiadienį LRT radijui teigė R. Radvila.

„Ta stichija, kurią turėjome Lietuvoje, ji nėra eilinė. Dėl to laikas yra toksai. Ir tos pajėgos, kurias skiriame yra maksimalios“, – tvirtino jis.

ESO vadovas patvirtino, vartotojams, kuriems elektros tiekimas nebuvo atkurtas laiku, bus išmokėtos kompensacijos. Anot jo, asmenys, kuriems priklauso kompensacijos, apie tai bus informuoti per 45 dienas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją