Laukiu siuntinio su internetu užsakytomis prekėmis. Gaunu pranešimą ir einu į paštą. Nelabai toli: penkiolika minučių ten, penkiolika atgal ir pastovėti eilėje. Vietoj siuntinio gaunu voką ir nedidelį stresą, nes ankstesnis oficialus laiškas man kainavo nemažą sumą.

Ačiū Dievui, laiškas yra tik iš Vilniaus šilumos tinklų. Jie man praneša, kad po mano namu yra inžineriniai tinklai, kuriems nustatyta apsauginė zona. Kadangi aš, kaip ir dauguma daugiabučių namų gyventojų, niekada neplanavau kasti vamzdžių, kabelių ir kitų komunikacijų iš po savo nuosavybės, gautos informacijos vertė yra lygi nuliui. Už savo pinigus (vokas, du lapai gero popieriaus, pašto išlaidos) gaunu sugaištą laiką ir sugadintą nuotaiką.

Siuntinis dar neatvyko. Gavęs antrą pranešimą, skubu į paštą. Viskas kartojasi. Vokas. Tie patys sveikinimai iš šilumos tinklų. Sugaištas laikas. Sugadinta nuotaika. Augantis susierzinimas.

Be buto, turiu dar vieną nekilnojamąjį turtą – sandėliuką rūsyje. Ar jau atspėjote? Taip, dar du pranešimai, dar dvi kelionės į paštą, dar du vokai, dar du sveikinimai ir stiprus susierzinimas, ketvirtą kartą virstantis įniršiu. Kaip sakė pasaulio proletariato vadas, „kažkas formaliai teisinga, bet iš esmės pasityčiojimas“. Įsivaizduokite, kiek Vilniuje yra nekilnojamojo turto savininkų, kokią popieriaus užtvarą šilumos tinklų klerkai nunešė savo klientams?

Beje, šilumos tinklai turi mano elektroninio pašto adresą, kuriuo siunčia gana reikšmingą informaciją: sąskaitas už paslaugas ir pranešimus apie artėjančius karšto vandens išjungimus. Bet ne, tai nėra gerai, ne tas efektas, nulinės svarbos informacija turi būti siunčiama registruotu laišku. Galima tik džiaugtis, kad ši popierinė diarėja neužklupo vandentiekio, elektros tinklų ir telekomunikacijų darbuotojų.

Komentuoja Vilniaus šilumos tinklų Komunikacijos vadovė Monika Merkytė:

Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas visus inžinerinės infrastruktūros valdytojus, tarp jų ir AB Vilniaus šilumos tinklus, įpareigojo suregistruoti eksploatuojamų inžinerinių tinklų apsaugai taikomas apsaugos zonas ir apie tai informuoti žemės sklypų savininkus. Įstatymo nuostatose numatyta, kad ši informacija privalo būti siunčiama registruotais laiškais.

Įgyvendinant įstatymo reikalavimus informaciniai pranešimai apie apsaugos zonas suinteresuotiems asmenims pirmiausia yra siunčiami per Registrų centro elektroninių siuntų pristatymo informacinę sistemą „E. pristatymas“. Per šią sistemą pristatomi pranešimai turi teisinę ir įrodomąją galią, atitinkančią registruotojo laiško įteikimą.

Tuo atveju, jeigu pranešimo adresatas nėra užsiregistravęs šioje sistemoje, informacija, deja, privalo būti siunčiama registruotu laišku. Jeigu gyventojas gavo kelis registruotus laiškus, tai reiškia, kad apsaugos zonos nustatytos skirtingose miesto zonose esančiuose žemės sklypuose, todėl kiekvienam turto vienetui privaloma siųsti atskirus pranešimus.

Džiaugiamės, kad klientas mūsų sąskaitas už suteiktas paslaugas yra pasirinkęs gauti el. paštu ir tokiu būdu kiekvieną mėnesį prisideda prie gamtos saugojimo. Tam, kad svarbūs mūsų ar kitų institucijų registruoti pranešimai gyventoją pasiektų elektroniniu būdu, rekomenduojame užsiregistruoti „E. pristatymas“ sistemoje.

Norite išsakyti savo nuomonę ar pranešti naujieną? Kviečiame rašyti el. paštu pilieciai@delfi.lt

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)