Ji gi yra Kino meno inkubatoriaus įkūrėja bei direktorė. Garsiausi menininkės filmai, pelnę tarptautinių apdovanojimų yra šie: „Gegučių vaikai“, „Varnų ežeras“, „Lengvas raganavimas“, „Gražuolės Piplytės“.
Labai daug pamatėme konkrečios vaizdo, įgarsinimo įrangos – įvairios medinės konstrukcijos garso efektams sukurti paties Leonardo Da Vinči (tuomet tik spektakliams) – perkūno, lietaus, gatvės triukšmo ir panašiai. Užsukome į garso studiją, kurioje nuolat dirba Leon Somov ir išgirdome, apžiūrėjome ne tik garso kokybės įrangą, tačiau susipažinome ir su konkrečių darbuotojų funkcijomis: fokuso suvedinėtojo, dailininko, dubliažo, montažo, operatoriaus, režisieriaus, animatoriaus, scenaristo ir kitomis.
Paklausta apie tai, kokios yra svarbiausios kino meno profesionalų kompetencijos, režisierė įvardijo šias: ištvermingumą (kai tenka dirbti ne tik naktimis, įvairiomis orų sąlygomis, po 12-14 val. iš eilės), kūrybiškumą ir žingeidumą. Toks darbas tinka tiems, kurie nemėgsta monotonijos, gali lanksčiai prisiderinti prie įvairių aplinkybių, o nemažai užsidirbę gali sau leisti prašmatnias atostogas užsienyje.
Didelį įspūdį paliko galimybė stebėti inkubatoriaus kieme repetuojamą būsimo anglų produkcijos filmo apie Jekateriną II-ąją masinę žmogaus ketvirčiavimo egzekuciją ir apžiūrėti paslėptą nuo pašalinių akių senovinį laivą, pastatytą būtent šiam filmui. Sugrįžę į vidų peržiūrėjome kelis trumpus studentų filmukus apie naktinį nedidelio miestelio jaunimo gyvenimą, apie riedlentininkus (filmuota iš drono) bei jaunos merginos prisiminimus. Maloniai nustebino tiek vaizdo, tiek garso kokybė.
P. S. Visos mūsų viešnagės metu mus lydėjo Inesos Kurklietytės pagalbininkė – kalytė Pepė, todėl parsivežėme daug malonių įspūdžių ir ateities planų.