„Esame visiškai paradę viltį, iš visur gauname tik neigiamus atsakymus ir nesulaukiame jokios pagalbos. Esame Radviliškio rajono Pavartyčių kaimo, Arimaičių 16 namo gyventojai. Namas yra daugiabutis, susidedenantis iš 12 butų.

Daugiabutyje gyvena vos pusė namo gyventojų, namas yra įregistravęs jungtinės veiklos sutartį, yra kaupiami pinigai.

Namas yra avarinės būklės, netinkamas gyventi. Daugumą gyventojų yra emigravę ir palikę savo butus arba yra asocialūs ir nemokūs“, – rašo namo gyventojai.

Pasak jų, dėl šių priežasčių ne tik nukenčia namo būklė, bet ir niekaip nepavyksta surinkti pinigų namo remontu.

Gyventojai teigia kreipęsį į Radviliškio rajono savivaldybę namo stogo remontui, kuriam buvo skirti 2000 eurų, be to, patys yra sukaupę 1600 eurų, bet tai – nepakankama suma, mat tvarkyti reikia ir namo stogelius, lietvamzdžius ir kt.

„Esame šio daugiabučio įkaitai. Taip pat daugiabutis kelia ir visuomeninę grėsmę, mat yra pastatytas vidury kaimo, kur dažnai žaidžia vaikai, vaikšto žmonės, plytos krenta, namo konstrukcija yra labai pažeista ir laiko klausimas, kada įvyks nelaimė“, – tikina į „Delfi“ kreipęsi gyventojai.

Savivaldybė: gyventojų įsitraukimo trūksta

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Viktoras Šmitas „Delfi“ sakė, jog šio namo situacija savivaldybės administracijai yra žinoma. Anot jo, 12 butų daugiabutis nuo 2005 iki 2021 metų buvo administruojamas Jungtinės veiklos sutarties pagrindu, kai rūpintis pastatu įgaliojamas vienas iš daugiabučio gyventojų. Administracijos žiniomis, pastatu niekas nesirūpino, jokie remonto darbai nebuvo atliekami, lėšos remontui taip pat nebuvo renkamos.

„2021 metais atlikus daugiabučio namo techninės priežiūros patikrinimą ir nustačius daugybę kritinių trūkumų pastato administratoriumi buvo paskirtas UAB „Mano Būstas Radviliškis“, kuris, administracijos žiniomis, ne kartą siūlė gyventojams atlikti būtinus remonto darbus ir pateikė darbų sąmatas. Kaip jau buvo minėta, namas nebuvo sukaupęs lėšų ir siūlomiems darbams nepritarė, todėl 2022 metais paskirtas administratorius atsisakė administruoti šį pastatą.

Pastato priežiūrą nuo 2022 m. balandžio vykdo iš naujo sudarytos Jungtinė veiklos sutarties pagrindu paskirta daugiabučio bendrasavininkė/gyventoja. Gyventojai pradėjo kaupti lėšas remontui. Administracija, vadovaudamasi patvirtinta tvarka, skyrė 2000 eurų daugiabučio remonto darbams (tai maksimali galima parama), kitais metais daugiabutis vėl galės pretenduoti į tokią pačią paramą“, – aiškina V. Šmitas.

Jo teigimu, administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyrius konsultuoja gyventojus, kokius darbus ir kokioje apimtyje galima atlikti dar šiemet, ką planuoti kitais metais. Šiuo metu 10 iš 12 butų yra gyvenami, dėl likusių butų savininkų administracija atlieka paiešką ir stengsis įpareigoti bendrasavininkus prisidėti prie remonto išlaidų.

V. Šmitas tikina – daugiau kaip dvidešimt metų trukusios pastato nepriežiūros rezultatą panaikinti nelengva.

„Dabartinė Jungtinės veiklos įgaliota bendrasavininkė aktyviai imasi organizacinių veiksmų suburti bendrasavininkus, kad daugiabučio irimo procesai būtų stabdomi, tikėtina, kad su Administracijos pagalba darbai bus pradėti. Šiuo konkrečiu atveju, tik bendrasavininkų prisidėjimas piniginėmis lėšomis ir savo darbu (talka, dalis kvalifikacijos nereikalaujančių darbų, medžiagų atvežimas, užkėlimas ir kt.) duos norimą rezultatą“, – aiškina savivaldybės atstovas.

Ačiū, kad dalijatės savo aktualijomis. Norite pranešti naujieną, išsakyti savo mintis? Kviečiame rašyti el. paštu pilieciai@delfi.lt

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją