Vilnietis Lukas (vardas redakcijai žinomas) automobilių parkavimo sistemą Vilniuje jau išmano puikiai, kadangi šiomis paslaugomis naudojasi nuolat, tačiau tuo toli gražu nėra patenkintas.

„Anksčiau atsiskaitymai už parkavimą vykdavo per mobilaus ryšio operatoriaus išsiunčiamas sąskaitas atskira eilute, mokant už suteiktą mobilųjį ryšį. Dabar SĮ „Susisiekimo paslaugos“, atlikusios atnaujinimus programėlėje, suteikia klientams galimybę jiems apmokėti tiesiogiai per savo banko sąskaitą, suvedant [duomenis] rankiniu budu (kas irgi yra šių laikų atgyvena). Taigi, pati pagrindinė problema yra ta, kad nuo vartotojo sąskaitos, pasirinkus tokį apmokėjimo būdą, už kiekvieną operaciją nuskaitoma po 3 eurus. Pavyzdžiui, prisiparkuoju ir pasirinkęs tiesioginį apmokėjimą iš savo sąskaitos, iš karto nuskaitomi 3 eur. Pastovėjai 20 min ir raudonoje zonoje kaina 0.30 eur, bet nuo tavęs nuskaito 3 eur. Pasak įmonės, lėšos (skirtumas 3 eur. – 0.30 eur., t.y. tavo 2.70eur.) bus grąžintos po kelių dienų. Tai jei žmogus per dieną parkuojasi mokomose zonose tarkim bent 5-8 kartus, tai nuo jo sąskaitos įmonė rezervuoja 3x5=15 eur. Nors žmogus už paslaugas, tarkime, realiai turi mokėti 3 eur.“,– piktinasi Lukas.

Vilnius

Pasak jo, žmogus to nori ar ne, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ kelias dienas naudojasi rezervuotomis lėšomis.

„Tai vienas žmogus, o jei paskaičiuotume jo mėnesio užšaldomą sumą, kuri gali ir 100 ar 200 eur. siekti. Na o jei paskaičiuotume, kiek vilniečių susidurs su šia situacija, tai bus tiesiog plėšikavimas. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ aiškina šią situaciją paprastai. Jie rezervuoja iš tavęs 3 eur. ir atmeta tą sumą, už kurią prastovėjai, likučiai grąžinami po 3-4 dienų. Sako – skaitykite sąlygas“, – pasakojo jis.

Paaiškino, kaip vyksta atsiskaitymas už paslaugas

Susisiekus su Aurelijumi Mičiuliu, JUDU Pardavimų vadybininku, jis teigė, kad išankstinė pinigų rezervacija yra standartinė praktika bei paaiškino, kokiu tikslu ji yra atliekama.

Aurelijus Mičiulis

„Už automobilio stovėjimą Vilniaus rinkliavos zonose ar JUDU valdomose aikštelėse, klientai gali atsiskaityti keliais būdais. Mokant už automobilio stovėjimą m.Parking programėlėje banko kortele prieš pradedant parkavimą, kliento banko kortelėje laikinai rezervuojama (nenuskaitoma) pinigų suma už 2 stovėjimo zonos valandas (nuo 0,60 € iki 5 €), kuri vėliau pakoreguojama į tikslią stovėjimo sumą, kai kortelę išdavęs bankas patvirtina transakciją. Išankstinė pinigų rezervacija yra standartinė praktika, skirta užtikrinti, kad būtų padengta paslauga naudojimosi metu.

m.Parking programėlėje už automobilio stovėjimą galima sumokėti naudojantis mobiliojo ryšio operatorių paslaugomis, t. y. įtraukiant sumą į mobiliojo ryšio sąskaitą. Vis dėlto mobiliojo ryšio operatoriai taiko papildomus mokesčius užsakant paslaugą (nuo 15 iki 25 centų už užsakymą), todėl savo klientams rekomenduojame už automobilio stovėjimą sumokėti banko kortele. Taip pat už automobilio stovėjimą išlieka galimybė atsiskaityti grynais pinigais – parkomatuose (jeigu jis yra konkrečioje vietoje)“, – komentavo A. Mičiulis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)